lzs.lv


Šodien aprit 10 gadi, kopš Latvijas Zemnieku savienība (LZS) un Latvijas Zaļā partija (LZP) izveidoja Zaļo un Zemnieku savienību.

Latvijas Zemnieku savienības un Latvijas Zaļās partijas satuvināšanās notika 1992. gadā, gatavojoties 5. Saeimas vēlēšanām, kad LZS un LZP vienojās par sadarbību. 2006.gadā uz 9. Saeimas vēlēšanām Zaļo un Zemnieku savienībai pievienojās politiskā apvienība „Ventspilij un Latvijai” un uz 10. Saeimas vēlēšanām arī Liepājas partija.

LZS priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, viens no LZP un LZS apvienošanās idejas iniciētājiem: ”Mēs sen vairs nerunājam tikai par lauksaimniecības subsīdijām, ko mums bieži pārmeta politiskie konkurenti, norādot, ka esam šauras interešu grupas pārstāvji. ZZS nav atteikusies no savām pamatvērtībām, taču ir veiksmīgi paplašinājusi šī segmenta – vide un lauki – robežas. Gan Latvijas Zemnieku savienībai, gan Latvijas Zaļajai partijai ir izdevies piesaistīt jaunus līderus, kuri ir profesionāļi ne tikai tradicionālajās vides un zemkopības, bet arī izglītības, veselības, sociālās, kultūras, finanšu, drošības un citās jomās. Dzīve izvirza dažādus izaicinājumus – un ZZS vienmēr ir bijusi gatava tos pieņemt.”

10gades svētku pasākumi tiek plānoti gada garumā, organizējot reģionālās konferences visā valstī un sveicot aktīvākos organizācijas biedrus un atbalstītājus.

Vairāk informācijas ZZS mājaslapā : http://zzs.lv/zzs


Informāciju sagatavoja:
ZZS biroja vadītāja,
Ilona Jurševska,  26110065