lzs.lv


Šodien, 3.augustā, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētājs Uldis Augulis Valsts prezidentam Andrim Bērziņam iesniedzis 38 deputātu parakstus, lai apturētu antikonstitucionālā likuma “Grozījumi likumā “Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu” spēkā stāšanos uz diviem mēnešiem.

ZZS pauž pārliecību, ka Saeimas deputāti ir ievēlēti, lai ar savu rīcību un lēmumiem veicinātu valsts attīstību. Neskatoties uz dažādiem politiskajiem uzskatiem, viedokļiem un nākotnes redzējumu, Saeimai nav tiesību ierobežot jau esošās pilsoņu tiesības.

Atgādinām, ka 26.jūlijā plenārsēdē ar valdošās koalīcijas balsu vairākumu tika atbalstīti likuma grozījumi, kas paredz līdz 2015.gadam referendumu iniciatoriem par saviem līdzekļiem parakstu vākšanas pirmajā kārtā savākt 50 tūkstošus balsstiesīgo parakstu. Savukārt no 2015.gada būs nepieciešams savākt vairāk nekā 150 000 balsstiesīgo parakstus.  ZZS norāda, ka tas ir pārāk augsts slieksnis pilsoņu līdzdalības iespējām (ZZS priekšlikums ir palielināt pirmās parakstu vākšanas kārtas slieksni no 10 uz 30 tūkstošiem), un notariāli apstiprināmo parakstu izmaksu dēļ – arī nesamērīgi dārgs tautas demokrātijas instruments.

Informāciju sagatavoja:
ZZS birojs
e-pasts: info@zzs.lv