lzs.lv

Vērojot energoresursu cenu pieaugumu, opozīcija aizvadītajā ceturtdienā vēlējās panākt, lai, pieņemot grozījumus likumā, tiktu uz gadu apturēts iepriekš plānots degvielas cenu pieaugums. Saeimas vairākums šo iniciatīvu noraidīja.

Proti, pašlaik spēkā ir likums, kas nosaka, ka ar šo piektdienu, 1. aprīli, tirdzniecībā esošajai degvielai obligāti jābūt ar lielāku biokomponentes īpatsvaru. Zaļo un zemnieku savienību pārstāvošais Viktors Valainis, runājot ar nozares uzņēmējiem, pārliecinājies, ka tas degvielu sadārdzinās par 10 līdz 12 centiem litrā.

Opozīcija prasību par biokomponentes obligāto pievienošanu degvielai vēlējās iesaldēt līdz nākamajam gadam, taču tās Saeimas prezidijā iesniegtais likumprojekts bez koalīcijas paskaidrojumiem parlamenta darba kārtībā iekļauts netika. V. Valainis uzskata, ka koalīcijas politiķi, kas saņem ievērojamas algas, vienkārši neizprot ierindas cilvēka problēmas.

Kāpēc, jūsuprāt, koalīcija noraida opozīcijas priekšlikumu, kuru sabiedrība visticamāk uzņemtu ar aplausiem?

Manuprāt, tas parāda to politiķu atrautību no sabiedrības problēmām, kas pašlaik pastāv. Tas atspoguļojas it visā. Valdošās koalīcijas politiķi mēra problēmas pēc savas personīgās mērauklas. Tā tas notika arī kovidkrīzes laikā, kad krīze tās asākajos brīžos tika vadīta pēc personīgajām ekspektācijām.

Šobrīd, domāju, notiek tieši tas pats. Politiķiem ar algām trīs, četri un pieci tūkstoši mēnesī degvielas sadārdzinājumi nešķiet būtiski. Turklāt ikdienā viņi pārvietojas ar Saeimas un valdības mašīnām, degviela tiek kompensēta. Domāju, politiķi nejūt un nesaprot to problēmu.

Raksta avots un viss raksts: NRA.LV ( https://ej.uz/mh95

©Kaspars KRAFTS, F64 Photo Agency