lzs.lv

Kā vērtējat valdības darbu un notikumus valdošajā koalīcijā?

Valdošajai koalīcijai darba kārtībā nav nekas vairāk kā Eiropas naudas dalīšana un Eiropas regulu izpildīšana. Ar kovida sērgas apkarošanas pasākumiem Latvija ir viena no pēdējām vai pēdējā Eiropas Savienībā vai katrā rādītājā, kas nav nekāds veiksmes stāsts. Pašlaik valdošās koalīcijas partiju galvenā nodarbošanās ir pārliecināt sevi un partnerus, ka šī ir vienīgā iespējamā valdība, un krampjaini turēties pie amatiem.

Tas ir ļoti skumji, ka tā notiek laikā, kad ir tik daudz svarīgu uzdevumu gan kovida sakarā, gan veselības aprūpē ārpus šī kovida. Tāpat izglītībā. Tāpat satiksmes jomā. Tranzītbizness šobrīd ir tikpat kā beidzies. Katrā ziņā nav jūtama valdības rūpe par šo nozari. Tā ir unikāla situācija – nekad tā nav bijis. Lai kādas bija valdības, bet šie jautājumi bija prioritāšu skaitā…

Kāda gan var būt runa par tranzīta attīstību, ja pats premjers Krišjānis Kariņš (JV) ir paudis, ka tranzīts ir kaitīgs?

Es domāju, ka viņš nav iepazinies ar informāciju. Un ne tikai viņš vien, jo daudzi runā līdzīgi. Ja viņš būtu iepazinies, viņam nāktu apjausma par to, kāda ir tranzīta nozares pievienotā vērtība, kādas bija un kādas ir dominējošās kravas, un par vēl daudz ko, kas uz šo nozari attiecas. Tad arī nerunātu par to, ka jāsāk industrializācijas politika tranzītā, jo tā jau notiek vismaz 20 gadus, turklāt ar ļoti veiksmīgiem rezultātiem. Pārorientēšanās uz citām kravām jau ir notikusi sen, un ir ļoti veiksmīgi piemēri Rīgā, Liepājā, Ventspilī. Ja cilvēki runā par šādām lietām, tad viņi nesaprot reālo situāciju un nozares nozīmi – tad viņi dzīvo stereotipos un vēl mēģina šos stereotipus ļoti šķībā veidā pārdot sabiedrībai.

Raksta avots un viss raksts: NRA.LV ( https://ej.uz/rco7