lzs.lv


Latvijā pastāv viedoklis, ka valstij nav vajadzīgas valsts komercbankas. Šādu viedokli izplata privātbanku speciālisti, akcionāri un lobētāji. Tā uzskata arī Finanšu ministrija. Pamatojoties uz to ir nolemts pārdot gan Hipotēku bankas komercdaļu, gan valsts īpašumā nonākušo „Parex” banku, gan „Parex” bankas glābšanai izveidoto Citadeles banku.

Latvijas Zemnieku savienība valsts banku pārdošanu nekad nav atbalstījusi. Diemžēl mūsu atbalsta trūkums nav traucējis virzīt uz priekšu iesākto valsts banku pārdošanas procesu.

 Ir saprotami daudzie un dažādie aspekti, kuru dēļ privātbankām būtu izdevīgi, ja valsts savas bankas pārdotu, bet nav saprotams, kāpēc pašreizējā koalīcija, kas sevi sauc par tiesiskuma koalīciju, turpina virzīt pārdošanas procesu tik rūpīgi sargājot tā slepenību.

Pēc Latvijas Krājbankas darbības apturēšanas un finanšu ministra padoma pašvaldībām un cilvēkiem naudas glabāšanai izvēlēties drošās bankas, pašvaldības un iedzīvotāji arvien biežāk izvirza prasību valsts bankas nepārdot, jo tieši tajās saskata drošāko variantu. Tāpēc uzskatu, ka  visām valsts un pašvaldību iestādēm un fiziskām personām nepieciešams nodrošināt iespēju, ja tās to vēlas, savu naudu glabāt un darījumus kārtot valstij piederošās bankās.

Kā LZS priekšsēdētājs un ZZS frakcijas vadītājs rosināšu ZZS frakcijas deputātiem darīt visu iespējamo, lai valstij piederošās komercbankas paliktu valsts īpašumā. Man nav šaubu, ka arī citās Saeimas frakcijās ne visi ir valsts banku pārdošanas atbalstītāji. Es ticu, ka kopā ar viņiem un kopā ar jums mēs valsts bankas nosargāsim.

LZS priekšsēdētājs
Augusts Brigmanis