lzs.lv

Vēl vairāk, šāda politika ir kļūdaina! Ja netiek kompleksi ieviestas izmaiņas nodokļu politikā, tad liela daļa iedzīvotāju nespēs samaksāt savus ikdienas rēķinus. Tāpat arī mūsu uzņēmēji zaudēs citām ES dalībvalstīm konkurētspējā kur jau vairākus mēnešus pastāv dažāda veida samazinātās nodokļu likmes, veikalos vietējos ražotājus jau tagad aizstāj produkti no Polijas, Vācijas.., neko nemainot tieši nodokļu politikā šī tendence tikai turpināsies. Ja tiks tikai kompensēts cenu pieaugums daļējā apjomā, daļai sabiedrības, tas nebremzēs inflācijas augstos rādītājus, pat pretēji, cenu kāpums pat var pieaugt! Šobrīd esam otrie ES pēc cenu dārdzības.

Izvērtējot valdības plānus atbalsta pasākumiem iedzīvotājiem saistībā ar energoresursu cenu dramatisko kāpumu, uzskatu, ka tie ir nepietiekami un nemazinās vispārējo cenu pieaugumu tautsaimniecībā. Tas nozīmē, ka rudeni un nākamo apkures sezonu iedzīvotājiem jāgaida ar bažām par spēju segt ar apkuri saistītos izdevumus.Valdībai ir bijis pietiekami daudz laika, lai kompleksi risinātu ar energoresursu cenu kāpumu saistītos jautājumus un lemtu par adekvātiem atbalsta mehānismiem iedzīvotājiem. 

Diemžēl kārtējo reizi valdība demonstrē vilcināšanos un neprasmi risināt krīzes situācijas,vēršu uzmanību uz kaimiņvalsts Lietuvas valdības paziņoto apņēmību kopā ar siltumenerģijas un gāzes piegādātājiem un tirgus regulatoriem strādāt, lai apkure nākamajā ziemā nebūtu dārgāka nekā pagājušajā. Latvijas valdības plānos šādas ieceres nav.Cenu pieaugums, īpaši straujais enerģijas un pārtikas cenu kāpums krasi ierobežos iedzīvotāju pirktspēju. Latvijas Banka jau ir paaugstinājusi šā gada inflācijas prognozi līdz 14.8%, kas nozīmē, ka liela daļa Latvijas iedzīvotāju saskarsies ar grūtībām iegādāties ikdienai nepieciešamās preces un segt komunālo maksājumu rēķinus.ZZS vairākkārt ir piedāvājusi samazināt pievienotās vērtības nodokli pat līdz 0% pirmās nepieciešamības pārtikas precēm – gaļai, pienam, olām un graudaugu produktiem, 5% zālēm..tāpat, ZZS ieskatā, būtu jāvērtē citu valstu pieredze un jāsamazina akcīzes nodoklis degvielai. Diemžēl, šie priekšlikumi Saeimā ir noraidīti.Tā vietā valdība gatavojas lemt par sarežģīti un grūti administrējamu atbalsta sistēmu, lielu slogu uzliekot pašvaldībām, atstājot lielu daļu sabiedrības bez jebkāda risinājuma!