lzs.lv

Laikā, kad valstij ir nopietni jādomā, kā atbalstīt iedzīvotājus un uzņēmējus strauji augošo cenu situācijā, valdībai ir īpaši rūpīgi jāvērtē ikviena izdevumu pozīcija valsts budžetā. Lai gan nemitīgi dzirdam, ka nav iespēju samazināt nodokļu slogu vai piešķirt papildus atbalstu kādām sabiedrības grupām, valdība turpina izšķērdīgi finansēt citas vajadzības, par ko liecina, piemēram, šonedēļ darba kārtībā esošais jautājums par īpaši dārga žoga izbūvi divām ieslodzījumu vietām, norāda Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāts Viktors Valainis.

Tieslietu ministrija aicina no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt 654 000 eiro Rīgas Centrālcietuma žoga posma (306 metri) un Cēsu audzināšanas iestādes nepilngadīgajiem žoga posma (130 metri) nomaiņai. Tiek lēsts, ka metrs žoga izmaksās 1500 eiro, kas, V.Valaiņa ieskatā, ir nesamērīgi dārgi.

Lai gan valsts budžeta programmas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” mērķis ir finansējums katastrofu, dabas stihiju seku novēršanai, to radīto zaudējumu kompensēšanai, kā arī citiem neparedzētiem gadījumiem, Tieslietu ministrija pēkšņo ierosmi labot ieslodzījuma vietu žogu posmus pamato ar to, ka infrastruktūra sava stāvokļa dēļ nespēj radīt nopietnus šķēršļus ieslodzīto bēgšanai, papildus vēl tiek minēti argumenti par ģeopolitiskām norisēm un radikālo organizāciju centieniem vervēt kaujiniekus ieslodzīto vidū. ZZS deputāts atzīmē, ka šādi infrastruktūras sakārtošanas darbi ir nepieciešami, tomēr tie finansējums bija jāparedz ikgadējā budžetā.

Valdība par papildus finansējumu Tieslietu ministrijai lems kontekstā ar citām vienreizējām valsts budžeta investīcijām valsts aizsardzības spēju attīstības un iekšējās drošības stiprināšanas pasākumu īstenošanai saistībā ar plaša mēroga Krievijas militāro agresiju pret Ukrainu un pieaugošiem ģeopolitiskiem riskiem, teikts rīkojuma projekta anotācijā.

ZZS uzskata, ka valdībai, lemjot par jaunu iniciatīvu atbalstīšanu, ir rūpīgi jāvērtē to pamatotība, kā arī plānoto izdevumu samērīgums.