lzs.lv


Piektdien, 10. jūnijā darba vizītē Grobiņā viesojās satiksmes ministrs Uldis Augulis, lai iepazītos ar novada domes paveikto pašvaldības pārziņā esošo ceļu uzturēšanā. Ministrs, tiekoties ar novada domes vadību un apmeklējot ceļa posmu no Grobiņas līdz t.s. Vecajai Ālandei (Priedulāju ceļš), pozitīvi novērtēja domes darbu, meklējot alternatīvus risinājumus ceļu uzturēšanai.

„Jau iepriekš esmu teicis, ka šajos ekonomiskajos apstākļos nepieciešams meklēt jaunas idejas, kā pēc iespējas ekonomiskāk apsaimniekot valsts autoceļus. Tāpat ļoti svarīga ir Satiksmes ministrijas sadarbība ar novadu un pilsētu pašvaldībām, jo tikai kopējiem spēkiem mēs varēsim pamazām uzlabot ceļu kvalitāti,” par vizītes Grobiņā mērķiem stāsta satiksmes ministrs Uldis Augulis, uzsverot, ka Grobiņas piemērs būtu jāņem vērā arī citām Latvijas pašvaldībām: „Ne velti devāmies tieši uz Grobiņu, jo šī novada pašvaldība ir spējusi atrast patiešām labus risinājumus, kā ierobežota finansējuma apstākļos uzturēt ceļus labā kārtībā,” uzskata ministrs.

Kā pastāstīja Grobiņas novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols (foto pirmais no labās), ceļš Grobiņa – Vecā Ālande sašaurināts no 9 līdz 6 metriem, kas dos iespēju būtiski ietaupīt tā uzturēšanas izdevumus, tāpat ierīkots 1,3 metru plats gājēju – velobraucēju celiņš, kas tiks pārklāts ar cieto segumu. Ar granti, iesaistot iedzīvotājus, Grobiņas novadā ir pārklātas arī gājēju takas, kas gadu gaitā bijušas pamatīgi izstaigātas. „Uzskatu, ka Grobiņas novada pašvaldība ir viena no ekonomiskākajām valstī, jo esam raduši iespējas, kā risināt daudzām pašvaldībām zināmas un sāpīgas problēmas, tajā skaitā arī par ceļiem,” stāsta Aivars Priedols. Viņš iepazīstināja ministru arī ar Grobiņas pagasta pārvaldes un bibliotēkas telpām, kas blakus viena otrai iekārtotas pašvaldībai piederošos divu istabu dzīvokļos, tādējādi ekonomējot finanšu līdzekļus plašu un pilnībā neizmantotu telpu uzturēšanai, bet joprojām padarot pašvaldības pakalpojumus pieejamus novada iedzīvotājiem.

Satiksmes ministrs apmeklēja arī Grobiņas – Bārtas šoseju, kas šobrīd ir sliktā braucamā stāvoklī, un vienojās ar novada domes vadību par turpmāko sadarbību, risinot jautājumus par iespējām šīs šosejas rekonstrukcijai. Uldis Augulis uzsvēra Eiropas Savienības atbalsta fondu nozīmi un apliecināja visu iespējamo atbalstu mērķtiecīgam pašvaldības darbam finansējuma piesaistē. Tāpat ministrs apstiprināja, ka ir noslēgts līgums ar AS “Latvijas autoceļu uzturētājs” Saldus ceļu rajons par Rīgas – Liepājas šosejas rekonstrukciju, kas varētu sākties jau drīzumā.

Grobiņas novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols pauda atzinību par satiksmes ministra Ulda Auguļa darbu, attieksmi un konsekvenci, risinot ceļu kvalitātes un tās uzlabošanas jautājumus, kā arī aicināja ministru turpināt iesākto arī nākotnē: „Ir patīkami, ka ministram tuvas ir arī novadu problēmas un viņš nešķiro ceļus – valsts vai pašvaldību ” teica Aivars Priedols.

Bildes no satiksmes ministra Ulda Auguļa vizītes Grobiņā var apskatīt ŠEIT.


Ināra Pomere
Ministra padomniece
29206664