lzs.lv

Nav pieļaujama situācija, kad valsts atrodas ķīlnieka lomā, trešdien, 10.maijā, uzsvēra Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti, aicinot atbildīgās instances operatīvi risināt jautājumu par reģionālo pasažieru pārvadājumu nodrošināšanu.

Sēdē komisija sprieda par Ministru kabineta sagatavoto ziņojumu par iespēju pirms termiņa izbeigt noslēgtos iepirkuma līgumus pasažieru reģionālo pārvadājumu jomā, piedzīt zaudējumus un nodrošināt nepārtrauktu sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu.

Ziņojumā secināts, ka noslēgto līgumu nosacījumi nepiešķir Autotransporta direkcijai tiesības tos vienpusēji izbeigt, pamatojoties uz Konkurences padomes lēmumā konstatēto. Līgumu izbeigšana ir iespējama savstarpēji vienojoties. Tāpat ziņojumā norādīts, ka gadījumā, ja Autotransporta direkcija vienpusēji atkāpsies no līguma bez atbilstoša pamatojuma, pastāv risks, ka iesaistītie pārvadātāji var celt prasību par zaudējumu atlīdzināšanu vairāk nekā 70 miljonu eiro apmērā.

Tāpat ziņojumā pausts, ka šobrīd nav iespējams nodrošināt tūlītēju sabiedriskā transporta pakalpojuma nepārtrauktību un pieejamību visās maršrutu tīkla daļās, kurās pakalpojumu sniedz pārvadātāji, kuri noslēguši karteļa vienošanos.

Zaļo un Zemnieku savienību Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā pārstāv Kaspars Melnis un Juris Jakovins. 

Ziņas avots: Saeima https://www.saeima.lv/lv/aktualitates/saeimas-zinas/32225-tautsaimniecibas-komisija-janodrosina-regionala-sabiedriska-transporta-pakalpojumu-nepartrauktiba