lzs.lv


Starp koalīcijas partijām sasniedzot augstāko reitingu janvārī, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) ar 17,7% velētāju atbalstu ierindojusies otrajā vietā aiz partijas “Saskaņa”, apsteidzot nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) un “Vienotību”, kuras straujais kritiens ir apstājies, šodien vēsta laikraksts “Diena”.

Pētījumu centra “SKDS” janvārī veiktās aptaujas dati liecina, ka līdera pozīcijas ar 20,7% lielu atbalstu saglabā “Saskaņa”, kurai seko ZZS, bet ar lielu atrāvienu tai izdevies atrauties, jo trešās vietas ieguvējam VL-TB/LNNK ir tikai 9,3% liels vēlētāju atbalsts.

Pēc diezgan straujā krituma, decembrī sasniedzot tikai 6% respondentu atbalsta, “Vienotība” janvārī pusi procentpunkta ir atguvusi, jo to atbalsta 6,5% vēlētāju.

Savukārt opozīcijā esošās partijas Latvijas Reģionu apvienība (LRA) un “No sirds Latvijai” nepārvarētu 5% barjeru, jo LRA atbalstītu 4,4% vēlētāju, bet “No sirds Latvijai” tikai 2,9%.

Tāpat aptaujā joprojām ļoti augsts ir arī neizlēmušo skaits – 23%, kas ir vairāk nekā jebkurai no partijām, bet 12,8% paziņojuši, ka vēlēšanās nepiedalītos.