lzs.lv

Sestdien, 2.aprīlī, plkst.10.00, Jelgavas pilī notiks Latvijas Zemnieku savienības (LZS) kongress, kurā pulcēsies vairāk kā 200 LZS biedri no visas Latvijas, kā arī Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) pašvaldību vadītāji un ZZS Saeimas frakcijas deputāti. Kongresā liela uzmanība tiks veltīta diskusijām par partijas redzējumu stiprināt pašvaldību lomu ekonomiskās krīzes pārvarēšanā, kā arī Latvijas izaugsmes veicināšanā, aptverot drošības, ekonomikas, lauksaimniecības un izglītības nozares.

Krievijas uzsāktais karš Ukrainā ir radījis jaunus izaicinājumus Latvijā saistībā ar bēgļu uzņemšanu, atbalsta sniegšanu un viņu integrāciju Latvijā, kas lielākoties tiek koordinēta no Latvijas pašvaldību puses. Papildus tam pašvaldības risina administratīvi teritoriālās reformas radītās kļūdas un strādā ar iedzīvotājiem un uzņēmēju kopienām, tām saskaroties ar ekonomiskajiem izaicinājumiem. Pašvaldībām ir būtiska un neatsverama loma ikvienas krīzes pārvarēšanā, tāpēc jāstiprina to sadarbība ar valsti, apzinoties, ka Latvijas stabilitāti un ekonomisko izaugsmi ietekmē pašvaldību kapacitāte.

“Fašistiskā Putina Krievija ir izraisījusi karu Ukrainā, kas nes postu un ciešanas Ukrainas tautai. Savukārt Latvijā tas ietekmē tautsaimniecību un īpaša vērība ir jāpievērš drošām pārtikas piegādēm jebkuros apstākļos. Jāņem vērā riski, piemēram, straujš importa pārtikas apsīkums vai kuģu neienākšana mūsu ostās militāra konflikta gadījumā, tādēļ Latvijas valdībai jāveido pārtikas un citu resursu stratēģiskie krājumi. LZS kongresā prezentēsim redzējumu, kā stiprināt pašvaldības, jo dažādu krīžu un ekonomiskās turbulences laikā tieši pašvaldības ir tās, kuras uz saviem pleciem iznes krīzes smagumu. Kongresā piedāvāsim rīcības soļus, kā mazināt globālo satricinājumu ietekmi uz Latvijas ekonomiku un tās izaugsmi. Īpaši iezīmēsim problēmu risinājumus lauksaimniecībā, ekonomikā, valsts aizsardzībā, izglītībā un citās nozīmīgās jomās, lai sagatavotu kvalitatīvu priekšvēlēšanu programmu krīžu radīto seku pārvarēšanai un valsts attīstībai,” norāda LZS priekšsēdētājs Armands Krauze.

Ar ziņojumu par situāciju šobrīd, nākotnes plāniem un plānoto startu Saeimas vēlēšanās klātesošos uzrunās partijas priekšsēdētājs Armands Krauze, ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Uldis Augulis, LZS premjera kandidāts Viktors Valainis, kā arī ZZS veidojošo partiju vadības pārstāvji. Kongresā tiks apstiprinātas kongresa rezolūcijas, kas būs daļa no ZZS Saeimas vēlēšanu programmas, kā arī grozījumi partijas statūtos.

Kongresa darba kārtības projekts

10.00-14.00

09.00-10.00 Kongresa delegātu reģistrācija
10.00–10.20 Kongresa atklāšana
10.20–11.00 Viesu uzrunas kongresa dalībniekiem
11.00-11.05 Mandātu komisijas ziņojums. Balsošana
11.05-11.10 Revīzijas komisijas ziņojums. Balsošana
11.10-11.40 Armands Krauze, priekšsēdētāja ziņojums
11.40-12.00 Uldis Augulis, ZZS frakcijas vadītāja ziņojums
12.00-12.20 Viktors Valainis, LZS Ministru prezidenta amata kandidāts
12.20-12.25 Jauna LZS valdes locekļa apstiprināšana
12.25-12.40 Statūtu grozījumu apstiprināšana
12.40-13.00 Rezolūciju apstiprināšana
13.00-13.50 Nodaļu pārstāvju uzrunas
13.50-14.00 Kongresa noslēgums

Lai kongresā dalību varētu ņemt pēc iespējas vairāk interesentu, kongresa tiešraide tiks translēta arī Latvijas Zemnieku savienības Youtube un Facebook kontos.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!

Mediju pārstāvjiem, kuri vēlas piedalīties kongresā klātienē, aicinām pieteikt savu dalību līdz 30.marta plkst. 17:00 rakstot uz e-pastu: krista.garkalne@lzs.lv.