lzs.lv

Izskatīšanai parlamentā iesniegts Saeimas 36 opozīcijas deputātu parakstīts lēmuma projekts par parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidošanu saistībā ar Latvijas valdības iespējamo kļūdaino rīcību Covid-19 pandēmijas pārvarēšanas procesā, aģentūru LETA informēja Saeimas opozīcijas deputāts Viktors Valainis (ZZS).

Saskaņā ar Satversmi Saeimai jāieceļ noteiktiem gadījumiem parlamentārā izmeklēšanas komisija, ja to pieprasa ne mazāk kā viena trešā daļa jeb vismaz 34 deputāti.

Par Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas “Lai izmeklētu Latvijas valdības kļūdaino rīcību Covid-19 pandēmijas pārvarēšanas procesā, nosaucot politisko amatpersonu vārdus, kuri izraisījuši neatgriezeniski negatīvas sekas Latvijai!” izveidošanu parakstījušies Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), “Saskaņas” un pie frakcijām nepiederošie deputāti, pavēstīja Valainis.

Politiķis uzsvēra, ka komisijas izveidei esot pilns opozīcijas atbalsts, par ko izdevies vienoties savstarpējās sarunās. Deputāti rosina jautājumu par parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidi uz darbības termiņu pusgads skatīt Saeimas sēdē ceturtdienā, 8.aprīlī.

Raksta avots un viss raksts:  LA.LV  ( https://ej.uz/yeyd

Foto: Karīna Miezāja