lzs.lv


Pirmdien, 12. septembrī, satiksmes ministrs Uldis Augulis darba vizītē uzturēsies Kalugas apgabalā Krievijā, lai turpinātu sarunas par Latvijas tranzīta koridora piedāvātajām priekšrocībām un abu valstu sadarbības iespējām.

Darba vizītes laikā paredzēta tikšanās ar rūpnieciski attīstītā Kalugas apgabala gubernatoru Anatoliju Artamonovu, kā arī Peugeot, Citroen, Mitsubishi rūpnīcu, industriālā parka „Vorsino” apmeklējums un „Vorsino” loģistikas centru apskate.

„Kaluga ir speciālā ekonomiskā zona ar strauji pieaugošu rūpniecības uzņēmumu skaitu. Latvijas tranzīta koridors ir piemērots kravu piegādēm šīm rūpnīcām gan Latvijas ievērojamās konteinervilcienu pārvadājumu organizēšanas pieredzes, gan ostu sniegto pakalpojumu augstās kvalitātes dēļ”, norāda U.Augulis.

Veiksmīgi attīstās kravu pārvadājumi pa dzelzceļu Austrumu virzienā uz Krieviju, Baltkrieviju un Centrālāzijas valstīm. Kopš 2003. gada strādā konteinervilciens Baltika – Transit no Latvijas uz Kazahstānu, Uzbekistānu, Turkmenistānu un Kirgizstānu. Starp Rīgu un Maskavu kursē pagājušajā gadā izveidotais konteinervilciens Rīgas Ekspresis, savukārt konteinervilciens „Zubr” savieno Latvijas un Igaunijas ostas ar Ukrainas ostām Melnajā jūrā.

Latvija piedāvā lieliskas iespējas organizēt kravu plūsmu uz Eiropas Savienības (ES) tirgu, piedāvājot pilnu pakalpojumu klāstu – atmuitot preces, uzglabāt, apstrādāt un marķēt tās, atbilstoši ES standartiem, kā arī nodrošināt operatīvas piegādes.

„Tikai 24 stundu laikā varam nodrošināt kravu piegādes līdz veikaliem sākot no Baltijas valstīm līdz pat Stokholmai, Varšavai un Helsinkiem. Savukārt 48 stundu laikā varam sasniegt visu Baltijas un Skandināvijas valstu tirgu – tas nozīmē vairāk kā 26 miljonus patērētāju”, uzsver ministrs.

Pēdējo gadu laikā Latvijas un Krievijas sadarbība kļuvusi ievērojami aktīvāka – regulāri notiek starpvaldību komisijas. Gan ministru, gan ekspertu līmenī tiek kopīgi risināti autoceļu un dzelzceļa koridoru attīstības, robežšķērsošanas un citi aktuāli jautājumi.

Vizītē uz Kalugu kopā ar ministru Uldi Auguli dosies Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Anrijs Matīss, kā arī Tranzīta politikas departamenta direktors Andris Maldups.

Šā gada 3. jūnijā Kalugas apgabala delegācija vicegubernatora M.Akimova vadībā ieradās vizītē Latvijā, lai iepazītos ar Latvijas tranzīta koridora izmantošanas iespējām klātienē. Vizītes laikā notika tikšanās ar satiksmes ministru, kurš informēja Kalugas pārstāvjus par Latvijas ostu un dzelzceļa priekšrocībām un piedāvātajiem pakalpojumiem.