lzs.lv


Stratēģiskais nacionālās aviokompānijas “airBaltic” investors varēs iegūt līdz 49% kompānijas akciju, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” teica satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Viņš norādīja, ka līdz ar finanšu investora piesaistīšanu tiks atrisināts jautājums par aviokompānijas negatīvo pašu kapitālu un tādejādi arī stratēģiskā investora piesaiste kļūs perspektīvāka. “Tai būtu jābūt lielai starptautiskai aviokompānijai, kurai būtu interese darboties Eiropā, Baltijas reģionā. Vai arī tas ir lidmašīnu ražotājs, kas varētu ar savu pienesumu attīstīt “airBaltic”. Tas būs nākamo mēnešu darbs,” teica Augulis.

Viņš atgādināja, ka “airBaltic” finanšu investoram Ralfam Dīteram Montāgam-Girmesam (Ralf-Dieter Montag-Girmes) nauda aviokompānijā ir jāiegulda līdz marta beigām.

Augulis norādīja, ka arī pēc stratēģiskā investora piesaistes, valstij ir jāsaglabā kontrolpakete. “Tā tomēr ir nacionālā aviokompānija, tai ir jāsaglabā valsts kā īpašnieks, lai varētu veikt lidojumus Eiropas Savienībā un nebūtu ierobežojumi,” teica ministrs.

Satiksmes ministrs arī norādīja, ka stratēģiskais investors varēs iegādāties līdz 49% “airBaltic” akciju. “Tas ir nākotnes jautājums, ko un kā mēs piedāvājam investoram” teica Augulis, norādot, ka stratēģiskā investora piesaistes gadījumā, arī finanšu investors Montāgs-Girmess pārdos sev piederošās 20% kapitāldaļas. “Tas ir atrunāts līgumā,” piebilda Augulis.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka februāra sākumā tika parakstīts līgums starp Latvijas valdību un “airBaltic”   investoru  Montāgu-Girmesu. Atbilstoši līgumam Latvijas aviokompānijā tiks ieguldīti 132 miljoni eiro ar mērķi modernizēt tās floti un īstenot biznesa plānu “Horizon 2021”.

Investora  ieguldījums būs 52 miljoni eiro, tādējādi iegūstot 20% uzņēmuma kapitāldaļu, savukārt valsts – 80 miljoni eiro. Valsts ieguldījumu paredzēts nodrošināt, “airBaltic” aizņemoties Valsts kasē un pēc tam aizdevumu kapitalizējot.

“airBaltic” nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz aptuveni 60 galamērķiem. Kompānijas lielākā īpašniece ir Latvijas valsts ar 99,8% akciju.