lzs.lv


Līdz maija sākumam visos vilcienu maršrutos veiks pasažieru aptauju studentu pētniecības darba ietvaros. Otrdien, 5. aprīlī, plkst.17:10 pasažieru vilciena Rīga – Jelgava braucienā kopā ar studentiem devās satiksmes ministrs Uldis Augulis un AS Pasažieru Vilciens vadība.

Ministrs nopirka biļeti līdz Olainei un bija pirmais pasažieris, kurš atbildēja uz jauno intervētāju jautājumiem par AS Pasažieru Vilciens sniegto pakalpojumu kvalitāti un uzlabojumiem, kas būtu nepieciešami dzelzceļa satiksmē, paužot savu viedokli, kādas būtu pirmās lietas, kas uzlabojamas vai novēršamas.

Kopš 10.marta, kad ministrs tikās ar AS Pasažieru vilciens vadību un trīs Latvijas augstskolu rektoriem, lai pārrunātu iespējas iesaistīt studentus pētījuma veikšanā par pasažieru pārvadājumiem pa dzelzceļu, ir pagājušas tikai četras nedēļas. „Pavisam īsā laikā no labām iecerēm un vārdiem esam tikuši līdz darbiem. Un pats labākais, ka ieguvēji būs visi – gan studenti, gan uzņēmums, gan pasažieri, kurus aicinu būt atsaucīgiem un atbildēt uz anketās ietvertajiem jautājumiem,” gandarīts ir satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Pētījuma veikšanā AS Pasažieru vilciens ir iesaistījis trīs Latvijas augstskolu – Baltijas Starptautiskās akadēmijas, Rīgas Stradiņa universitātes un Banku augstskolas – studentus. Kopumā pētījumā iesaistītie 27 studenti ar atpazīšanas zīmi Intervētājs aptaujās 3000 respondentus – vilcienu pasažierus visās līnijās. Studentiem tas ir praktiskās pētniecības darbs, un, kā uzsvēra viens no intervētājiem, „patīkami, ka mūs ņem pretī! Esam priecīgi, ka Pasažieru Vilciens, ļaujot veikt šo pētījumu, kam vēlāk būs reāls pielietojums dzīvē, ir devis iespēju pētīt un iepazīt arī uzņēmuma mārketingu. Tā kā esam studenti, tad pārsvarā nokļūšanai mājās un atpakaļ uz Rīgu izmantojam vilcienu, tādēļ pašiem ir viena otra ideja, kā piesaistīt pasažierus dzelzceļam.”

Pasažieru anketēšana AS Pasažieru Vilciens maršrutos ilgs līdz Lieldienām, bet ar pētījuma rezultātiem studentu grupa sola iepazīstināt jau maija otrajā nedēļā. Pētījuma rezultāti un to analīze būs pieejama ne tikai pētnieciskā darba autoriem, Satiksmes ministrijas speciālistiem un AS Pasažieru Vilciens vadībai, bet arī pasažieriem.

Ināra Pomere
Satiksmes ministra padomniece
Tālrunis 67028305; epasts: inara.pomere@sam.gov.lv