lzs.lv


Satiksmes ministrs Uldis Augulis otrdien, 24. maijā, tikās ar Spānijas vēstnieci Latvijā Mariju Konsuelo Femeniju Gvardiolu. Puses apsprieda abu valstu sadarbības perspektīvas transporta un sakaru nozarēs.

Vēstniece norādīja uz veiksmīgajām abu valstu attiecībām Eiropas Savienības (ES) un NATO kontekstā, un vislielākās iespējas paplašināt sadarbību viņa saskata tieši transporta un sakaru nozarēs, veidojot ciešākus sakarus starp abu valstu transporta ministriem. Vēstniece arī pauda, ka Latvijai un Spānijai kā ES malējiem punktiem ir līdzīgi mērķi, tāpat viņa izprotot Latvijas izdevīgo ģeogrāfisko pozīciju un tranzīta iespējas.

Augulis aicināja Spāniju izmantot Latvijas tranzīta koridoru un vērsa vēstnieces uzmanību uz Latvijas ostu priekšrocībām un loģistikas centru iespējām. Latvija tiecas attīstīt 24 stundu kravu izplatīšanas konceptu – diennakts laikā no Latvijas loģistikas noliktavām nogādāt preces līdz pat veikaliem Helsinkos, Stokholmā, Minskā, Varšavā vai Maskavā. Tāpat izdevīgākais jūras ceļš sadarbībai ar Austrumu valstīm Spānijai būtu caur Latvijas ostām, ko vēl pievilcīgākas padara tām noteiktais Speciālās ekonomiskās zonas statuss, kas nodrošina arī nodokļu atlaides.

Ministrs iepazīstināja Spānijas vēstnieci ar Latvijas inovāciju elektronisko sakaru jomā –
e-parakstu, kas sniedz drošas dokumentu aprites iespējas.

Tāpat sarunā tika apspriests AS „Pasažieru vilciens” (PV) rīkotais iepirkuma konkurss projekta “Rīgas piepilsētas dzelzceļa pasažieru pārvadājumu sistēmas modernizācija un dīzeļvilcienu ritošā sastāva atjaunošana” īstenošanai, kuram iesniegumu gatavo arī Spānijas uzņēmums „Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles” SA. Augulis norādīja, ka Satiksmes ministrija un PV vadība dara visu iespējamo, lai konkurss norisinātos caurredzami un tiktu nodrošināta vienlīdzīga konkurence visiem pretendentiem.

Ilze Svikliņa
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Satiksmes ministrija
Tālrunis: 67028370
E-pasts: ilze.sviklina@sam.gov.lv