lzs.lv


Ceturtdien,1.septembrī Jaunpils vidusskolas absolvents, satiksmes ministrs Uldis Augulis iejutīsies skolotāja lomā. Ministrs vadīs satiksmes drošības stundu Jaunpils sākumskolas 1.- 5. klašu skolēniem, bet pirms tam sveiks skolēnus, skolotājus un vecākus Zinību dienā.

Sakarā ar Jauna mācību gada sākšanos un iestājoties rudens periodam, aktualizējas jautājums par bērnu drošību uz ceļa un arī dzelzceļa. Kā rāda iepriekšējo gadu statistika, rudenī, pagarinoties diennakts tumšajam laikam, sākoties lietavām un biežām miglām, parasti ir vislielākais negadījumu skaits. Situāciju uz ielām un ceļiem ietekmē arī pārmaiņu laiks bērnu dzīvē, kad no vasaras atpūtas nākas pārorientēties uz skolas režīmu.

„Lai Jaunais mācību gads iesāktos veiksmīgi un negadījumi ar bēdīgām sekām uz ielas un dzelzceļa izpaliktu,aicinu visus vecākus pārrunāt ar bērniem ceļu satiksmes noteikumus un, negaidot rudens iestāšanos, jau tagad gan pieaugušajiem, gan bērniem

sākt lietot atstarotājus,” aicina Uldis Augulis.

Satiksmes ministrs aicina ikvienu pievērst uzmanību satiksmes drošības īpatnībām rudens periodā par saziņas telpu izmantojot gan sociālos tīklus, gan arī plašsaziņas līdzekļus, jo tikai paši varam sev palīdzēt izvairīties no bīstamām situācijām ceļu satiksmē.

Satiksmes drošības stunda sāksies plkst. 9:30 Jaunpils vidusskolas Sporta zālē.