lzs.lv

Saeimas Pieprasījumu komisijā deputātu kvoruma trūkuma dēļ balsojumā netika pieņemti nekādi lēmumi par deputātu grupas jautājumiem valdības vadītājam saistībā ar atļauju izcirst tievākus kokus. Tomēr komisijas sēdē izskanēja argumenti gan par lēmuma ekonomisko pamatotību, gan vides riskiem. 

Vides organizāciju pārstāvji jau iepriekš vērsa uzmanību uz valdības neilgi pirms Jāņiem steigšus pieņemtajām izmaiņām noteikumos par izcērtamo koku caurmēru. Samazināts pieļaujamais koku ciršanas diametrs – priedei no 39 līdz 30 centimetriem, eglei no 31 līdz 26 centimetriem, bērzam no 31 līdz 25 centimetriem. Tas vairošot kailcirtes, apdraudēs putnus un citas radības un mazinās bioloģisko daudzveidību.

Šos argumentus pieprasījumā premjeram Krišjānim Kariņam (“Jaunā Vienotība”) bija aicinājuši skaidrot Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) deputāti. Par šo argumentu pieprasījuma iesniedzēju vārdā šaubas izteica ZZS frakcijas pārstāvis Viktors Valainis.

Viss raksts un raksta avots: LSM https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/saeimas-komisija-velreiz-bus-jaskata-zzs-pieprasijums-premjeram-par-atlauju-izcirst-tievakus-kokus.a467014/

Foto: Judīte Čunka/Latvijas Televīzija