lzs.lv


Saeimas deputātu grupas sadarbībai ar Ukrainas parlamentu vadītājs Ainārs Mežulis (LZS) šajās dienās viesojas Ukrainā, kur apmeklē Ļvovas un Čerņigovas apgabalus. Latvijas delegācijas sastāvā ietilpst arī vairāki uzņēmēji un Pāvilostas novada domes vadība.

Šodien, 2. martā, A.Mežulis piedalījās piemiņas pasākumā no Krievijas robežas 20km attālumā esošajā Krjukovkas pilsētiņā, lai godinātu 2. Pasaules kara laikā noslepkavotos 7000 vietējos civiliedzīvotājus, kuri 1943. gadā tika dzīvi sadedzināti. 

27. februāra vakarā Ainārs Mežulis apmeklēja Raiņa lugas “Pūt, vējiņi” pirmizrādi Marijas Zankoveckas teātri Ļvovā, pēc kuras klātesošajiem teica uzrunu ukraiņu valodā.

Vizītes ietvaros Latvijas delegācija tikās ar Ļvovas pilsētas mēru Andriju Sadoviju, Lvovas apgabala administrācijas vadītāju Oļegu Sinutku, kā arī Čerņigovas apgabala administrācijas vadītāju Mikolu Zverevu. Gan Ļvovā, gan Čerņigovā Latvijas uzņēmējiem bija iespēja tikties ar Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvjiem, kā arī notika viesošanās vairākos uzņēmumos, lai runātu par ekonomisko sadarbību.

Tikšanās ietvaros Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons tikās ar Ļvovas apgabala pilsētas Gorodokas mēru Mikolu Savku, kopīgi vienojoties, ka tuvākajā laikā tiks noslēgts oficiāls sadraudzības un sadarbības līgums starp Pāvilostas novadu un Gorodokas pilsētu.

Delegāciju vizītes laikā pavada Latvijas Goda konsuls Ļvovā Volodimirs Gortsula un Latvijas Goda konsule Čerņigovas apgabalā Elena Višņakova.

Informāciju sagatavoja:
Indriķis Putniņš,
Saeimas deputāta A.Mežuļa palīgs
e-pasts: putnins.indrikis@gmail.com