lzs.lv

Saeimas komisijai būs jāvērtē opozīcijas deputātu sagatavotais lēmumprojekts valdībai izstrādāt papildu risinājumus energoresursu cenu krīzei un atbalsta sniegšanai iedzīvotājiem. Saeimai ārkārtas sēdē pietrūka balsu, lai valdībai dotu uzdevumu nedēļas laikā nāk klajā ar piedāvājumu.

Ir jābūt pilnvērtīgam risinājumam un izvērtējumam, kas nākamajā apkures sezonā gaida iedzīvotājus. Tā uzskata 34 opozīcijas deputāti, kuri sagatavojuši lēmumprojektu, lai prasītu valdībai sniegt skaidrojumu, jo uzskata, ka līdz šim piedāvātās atbalsta programmas nebūs pietiekamas.

“Mēs prasām pilnu piedāvājumu ar izvērtējumu, lai ir skaidrs, kāda ir faktiskā situācija un kāds ir valdības kompleksais piedāvājums. Šobrīd tas ir nepietiekams. Nav izvērtēts elektroenerģijas cenu ekstrēmais kāpums un arī siltuma rēķini cilvēkiem. Ar visu šo atbalstu, kas ir pieņemts, nu, jūs piekritīsiet, kolēģi, tie ir nepietiekami,” sacīja Saeimas deputāts Viktors Valainis (Zaļo un zemnieku savienība).

Tā kā sagatavotais lēmumprojekts bija patstāvīgais priekšlikums, deputātiem iebilstot, tā tālākā izvērtēšana tika nodota Saeimas Valsts pārvaldes komisijai.

Visa ziņa un ziņas avots: LSM.LV https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/saeima-lems-par-uzdevumu-valdibai-energocenu-krizes-parvaresanai.a470765/?fbclid=IwAR2iJH6HgQ5aAazNVfHJQmwDsyz3g7_WSbhKk4711OFkjNlIEKwkd9j8KIM