lzs.lv

Lai gan patlaban Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) darbojas opozīcijā, pēdējā laikā tai pieaudzis reitings un martā tā kļuvusi par otru populārāko partiju. Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) lektore, politoloģe Lelde Metla-Rozentāle intervijā portālam Jauns.lv sacīja, ka ZZS rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās varētu izvēlēties tie cilvēki, kurus īsti neapmierina tagadējās valdības darbs, bet kuri nevēlas lielus pārsteigumus.

Komentējot ZZS reitingus, kas martā ir pieauguši, salīdzinot ar februāri, viņa norādīja, ka šajā kara situācijā cilvēki grib pārbaudītas vērtības, taču varbūt viņi vēlas pie varas redzēt citus politiķus, nevis tos, kas patlaban ir vadībā. Iedzīvotājos var būt kaut kādi aizspriedumi, aizvainojumi un sajūtas, ka esošās varas partijas kaut ko nav izdarījušas tā, kā vajadzēja.

“Tad ZZS ir pārbaudītā alternatīva, no kuras zini, ko sagaidīt. No kāda jauna politiskā spēka vienmēr ir risks, un šajā situācijā, iespējams, cilvēks nav [gatavs riskēt].” Arī teorija māca, ka krīžu laikā cilvēki ir mazāk gatavi riskēt.

Viss raksts un raksta avots: Jauns.lv (  https://ej.uz/ruwc