lzs.lv

Atsevišķu valdību veidojošo partiju politiķu iesnieguma dēļ Saeimā ceturtdien nenotika īpaši pensiju likuma grozījumiem sasauktā plenārsēde. Opozīcijas politiķi bažījas, vai, atliekot pensiju likuma grozījumus uz vēlāku laiku, netiks nokavēta iespēja laikus sagatavoties pensiju indeksācijai.

Priekšlikumus pensiju likuma grozījumiem iesniedzis arī Viktors Valainis (Zaļo un zemnieku savienība). “Laikā, kad inflācija sasniedz divciparu skaitli, valdība un Saeima nevar izlikties neredzam neapskaužamo situāciju, kādā ir Latvijas seniori. Pensiju indeksācijai jānotiek pēc iespējas ātrāk, lai kaut nedaudz kompensētu dzīves dārdzības pieaugumu,” uzsver V. Valainis. Viņš sacīja, ka šī nedēļa bija pēdējais laiks, lai pieņemtu lēmumu par pensiju indeksāciju, un to varētu veikt no 1. augusta. Arī atbildīgā Saeimas Sociālo un darba lietu komisija šo priekšlikumu par agrāku pensiju indeksāciju bija akceptējusi. Tā kā jau otro reizi lemšana par pensiju indeksācijas paātrināšanu tiek atlikta, deputāts šo rīcību sauc par neizprotamu un pat gļēvulību.

Raksta avots un viss raksts NRA.LV  https://neatkariga.nra.lv/izpete/385198-pensiju-indeksacija-vai-nelemjot-par-likuma-izmainam-var-visu-nokavet