lzs.lv


Pēc Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) lūguma pastāv iespēja par 80 miljonu eiro aizdevuma piešķiršanu nacionālajai aviokompānijai “airBaltic” lemt atsevišķi no balsojuma par valsts budžetu 2016.gadam, šodien pēc tikšanās ar ZZS pārstāvjiem žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Šāds solis būtu jāveic, lai neapdraudētu valsts budžetu, norādīja premjerministre.

Kā ziņots, ZZS frakcija pašlaik ir noskaņota balsot pret “airBaltic” nepieciešamo valsts aizdevumu 80 miljonu eiro apmērā, intervijā Latvijas Radio sacīja frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Brigmanis norādīja, ka, viņaprāt, nevienam deputātam frakcijā “necelsies roka” šādu lēmumu atbalstīt. “Domāju, ka neatbalstīsim,” teica deputāts. Viņš pamatoja, ka nav apmierināts ar to, kā minētais lēmums tika pieņemts valdībā.

Jau ziņots, ka valdība otrdien aiz slēgtām durvīm atbalstīja “Prudentia” atrasto nacionālās aviokompānijas “airBaltic” finanšu investoru, Vācijas uzņēmēju Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu, kurš par 52 miljonu eiro ieguldījumu iegūs 20% “airBaltic” akciju, savukārt valsts aviosabiedrībā ieguldīs 80 miljonus eiro. Iepriekš gan Matīss bija paudis viedokli, ka nacionālās drošības apsvērumu dēļ nebūtu vēlams izvēlēties šo konsultanta “Prudentia” atrasto “airBaltic” investoru.