lzs.lv


Ceturtdien, 1. septembrī satiksmes ministrs Uldis Augulis, piedalījās Zinību dienas svinīgajā pasākumā savā dzimtajā skolā Jaunpilī un jaunāko klašu skolēniem novadīja satiksmes drošības stundu.

FOTOGALERIJA

Uldis Augulis sveica skolēnus, skolotājus un vecākus ar Jaunā mācību gada sākumu un uzsvēra, ka „ skolēnu ceļam uz skolu pēc zināšanām ir jābūt drošam. No rīta, izejot no mājas un pēc stundām atgriežoties, skolēns kļūs par satiksmes dalībnieku, tāpēc šodien satiksmes drošības stundā atkārtosim pašus svarīgākos ceļu satiksmes noteikumus.”

Sākot drošības stundu skolēniem tika vaicāts, kā viņi šodien devās uz skolu. Izrādījās, ka lielākā daļa pirmo klašu skolēnu atbrauca kopā ar mammu vai tēti automašīnā, daži bija atbraukuši ar velosipēdiem, savukārt citi atnāca kājām. Satiksmes stundā tika atkārtoti būtiskākie noteikumi, kas obligāti jāatceras un jāievēro. Visi kopā noskatījās Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) mācību filmu, kurā bruņnesis Robis bērniem skaidroja par drošības jostu obligātu lietošanu automašīnā. Atbildē uz jautājumu, kā kļūt pamanāmam uz ceļa tumšajā laikā – skolēni pārliecinoši atbildēja, ka jālieto atstarotājs. Bērniem tika demonstrēts arī video par to, kāpēc auto notrieca velosipēdistu Jurčiku, kurš bija ģērbies tumšā un autovadītājiem grūti pamanāmā tērpā.

Ministrs atgādināja, ka satiksmes noteikumi ir jāievēro ne tikai uz ceļa un ielām, bet jābūt arī īpaši uzmanīgiem pie sliežu ceļiem un dzelzceļa pārbrauktuvēm, jo vilciens nevar tik viegli apstāties vai apbraukt ar līkumu. Aptaujas liecina, ka vecāki un skolotāji par dzelzceļa drošības jautājumiem ar bērniem runā mazāk nekā par drošību uz ceļa.

Ministrs informēja, ka CSDD un Valsts a/s „Latvijas dzelzceļš” mācību gada sākumā aicina visas Latvijas skolas iesaistīties dažādos satiksmes drošības izglītības projektos un konkursos. Klašu grupas var pieteikties (pa tālruni 1181) apmeklēt drošības stundas Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā. Savukārt Motormuzejā skolēni aicināti piedalīties mācību nodarbībās, kurās tiks skaidroti satiksmes drošības jautājumi gājējiem, pasažieriem un velosipēdu vadītājiem.

Ināra Pomere
Ministra padomniece
Tālr.: 67028305, 29206664
E-pasts:
inara.pomere@sam.gov.lv