lzs.lv

29. jūnija vakarā Delna – sabiedrība par atklātību, rīkoja publisku pasākums “Kāpēc būt partijā?” par iedzīvotāju līdzdalību politiskajās partijās Jautājām partiju pārstāvjiem (ikdienas partijas biedriem, aktīvistiem) kāpēc iedzīvotājiem iesaistīties partiju darbā, kāda ir partijas biedra ikdiena un partijas dzīve. 

Paldies Latvijas Zemnieku savienības Jaunatnes nodaļas pārstāvim Erlendam Morozam par aktīvu un saturīgu dalību pasākumā, pārstāvot Zaļo un Zemnieku savienību! 

Īpaša uzmanība tika pievērsta jauniešu līdzdalībai un partiju iekšējai demokrātijai. Pasākuma dalībnieki dalījās pārdomās, pieredzē un padomos par pilsonisko līdzdalību un iesaisti poliskajās partijās partijās. Tāpat arī pasākumā dalībnieki diskutēja par politiskās kultūras izaicinājumu cēloņiem un risinājumiem Latvijā. 

Pasākumā tika aicināti piedalīties to politisko partiju pārstāvjus, par kurām (partijām un apvienībām) pēc jaunākajiem reitingiem balsotu vismaz 2% vēlētāju, dalībai pieteicās 7 politiskās organizācijas. Katras partijas pārstāvjiem tika dotas 3 minūtes īsai uzrunai – kāpēc pilsoniskā līdzdalība ir būtiska, kā kļūt par partijas biedru, kāda ir biedra pieredze un darbība partijā, kas raksturo organizāciju un kāda ir iekšējā darbība. 

Pēc tam tika dotas 2 minūtes jautājumiem un atbildēm. Otrajā daļā partiju jauniešu pārstāvjiem tika jautāts par viņu motivāciju un pieredzi, kā arī argumentiem, kāpēc darboties partijā un interesēties par politiku. Pasākumā runājām par pilsoņu un sabiedrības ieguvumiem no līdzdalības politiskajā partijā. Publicēsim arī apkopojumu no pasākuma par to, kāpēc iedzīvotāju interese par politiku un iesaiste politiskajās partijās ir vēlama, kādu labumu tā sniedz demokrātiskai sabiedrībai. Tāpat arī aicināsim politiskās organizācijas turpmāk sadarboties apmācībās, lai stiprinātu organizāciju iekšējo demokrātiju.  

Informācijas avots: DELNA