lzs.lv

Saeima šodien noraidīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas iesniegto likumprojektu, kas paredzēja likvidēt nepieciešamību pēc Covid-19 testēšanas, vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta Latvijā.

ZZS rosināja veikt grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, svītrojot pantus, kas paredz nepieciešamību uzrādīt Covid-19 sertifikātu, lai apliecinātu vakcinācijas vai pārslimošanas faktu vai informāciju par veiktā testa rezultātu, kā arī svītrot likuma pantus, kas nosaka epidemioloģiskās drošības prasības darba vidē.

Tāpat ZZS aicināja Saeimai uzdot Ministru kabinetam līdz 1. martam pieņemt saistītos grozījumus vairākos valdības noteikumos.

Kā iepriekš informēja ZZS pārstāve Dace Kārkliņa, ZZS līdzpriekšsēdētājs, Saeimas deputāts Edgars Tavars akcentē, ka laboratorijas noslodzes dēļ nespēj laicīgi sniegt rezultātus, tāpēc cilvēki tos saņem novēloti un jau ar negatīvu rezultātu pēc pārslimošanas.

“Vairākas Eiropas valstis, arī kaimiņvalstis, ir paziņojušas, ka, mainoties Covid-19 izplatībai un palielinoties vakcinācijas aptverei, tās atteiksies no sertifikātu lietošanas. Arī Latvijā pašlaik spēkā esošajam “zaļajam” un “sarkanajam” režīmam vairs nav epidemioloģiska pamatojuma, jo ar vīrusu inficējas kā vakcinētie, tā arī nevakcinētie,” uzsver Tavars.

“Valdība vēl tikai domā un spriež, kā mazināt noteiktos ierobežojumus un kāda varētu būt mūsu dzīve pēc ārkārtējās situācijas beigām, taču Latvijas iedzīvotāji vēlas ātru rīcību no politiķiem,” iepriekš pauda ZZS līdzpriekšsēdētājs, parlamenta deputāts Armands Krauze.

Politiķis norāda, ka ZZS deputāti ir gatavi aktīvi iesaistīties, lai sabiedrībai jau savlaicīgi būtu skaidrība. “Turklāt sabiedrība kopumā, daudzu nozaru uzņēmēji un ekonomika jau ir būtiski cietusi, tāpēc turpināt bezjēdzīgus ierobežojumus nav saprātīgi,” pauž Krauze.

Informācijas avots un viss raksts: Jauns.lv ( https://ej.uz/5yz4

Sintija Zandersone/LETA