lzs.lv


Latviešiem nevajag baidīties no referenduma par krievu valodas statusu, bet tā vietā tajā vajag piedalīties un miljonam pilsoņu jāpauž atbalsts latviešu valodai, to šodien žurnālistiem sacīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

A.Brigmanis norādīja, ka pats ir skeptiski noskaņots pret nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) frakcijas iniciatīvu Satversmes tiesā apšaubīt referenduma rīkošanas atbilstību valsts konstitūcijai. ZZS deputāti šajā jautājumā gan drīkstēšot rīkoties brīvi.

Saeimas deputāte Iveta Grigule (ZZS) apliecināja, ka plāno parakstīt šo iniciatīvu.

Kā ziņots, februāra vidū notiks tautas nobalsošana par grozījumiem Satversmē, kas paredz mainīt krievu valodas statusu. Referendumā Satversmes grozījumi tiks pieņemti, ja par tiem nobalsos vairāk nekā puse balsstiesīgo vēlētāju, kuru skaits 11.Saeimas vēlēšanās bija 1 543 786, tātad par otras valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai referendumā būs jānobalso vismaz 771 893 vēlētājiem.

Apjaušot referenduma nenovēršamo norisi, latviešu elektorātu pārstāvošās partijas ir sākušas meklēt atbildīgos, kuriem jau savlaicīgi esot vajadzējis nepieļaut jautājuma par krievu valodu nonākšanu līdz referendumam.

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK līdz ceturtdienai cer savākt nepieciešamos Saeimas deputātu parakstus, lai Satversmes tiesā apstrīdētu referenduma par krievu valodu leģitimitāti.