lzs.lv


Ceļu padomē pārstāvētie plānošanas reģioni, Latvijas Pašvaldību savienība, kā arī Satiksmes ministrija vienprātīgi atzina – autoceļu fonds ir jāatjauno un daļa no akcīzes nodokļa ieņēmumiem jānovirza ceļu būvei. Tā nozarei tiks garantēti ilgtermiņa ienākumi aptuveni 200 miljonu latu apmērā.

Ik gadu ceļu nozarei jānovirza vismaz 270 miljoni latu un jārekonstruē 900 kilometri autoceļu, lai pārskatāmā nākotnē panāktu, ka sakārtoto ceļu ir vairāk nekā kritiskā stāvoklī esošo.

5. augustā notikušajā Ceļu padomes otrajā sēdē tika diskutēts par iespējamiem veidiem, kā nodrošināt stabilu un pietiekamu finansu resursu piesaisti ceļu nozarei.

Viens no tiem ir Ceļu satiksmes drošības direkcijas ierosinājums ceļu nozarei novirzīt par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem samaksāto soda naudu. Pagājušā gadā tie bija ap astoņiem miljoniem latu, šogad – ap četriem miljoniem latu.

„Iedzīvotājiem ir svarīgi zināt, kur paliek nodokļos, nodevās un soda naudās iemaksātie lati. Tādēļ soda naudas par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem varētu tikt novirzītas Autoceļu fondā, tieši satiksmes drošības uzlabošanai – tas ir gājēju ceļu un pārvadu izbūvei, barjeru, ceļa zīmju atjaunošanai u.c.”, skaidro satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Tāpat ministrs norāda, ka publiskās – privātās partnerības (PPP) modelis būtu viens no variantiem, kā valsts varētu garantēt stabilitāti uzņēmējiem ceļu būvē. Par to satiksmes ministrs 2. augustā diskutēja ar Publiskās un privātās partnerības asociācijas valdes locekli Annu Ozolu.

„Gan darbu pasūtītājs – LVC, gan darbu veicēji plāno ilgtermiņā, tādēļ arī finansējumam jābūt zināmam ilgtermiņā. Šobrīd ceļu būves nozarē strādā ap 8000 darbinieku, kas nozīmē, ka nozare sniedz būtisku ieguvumu tautsaimniecībai gan nodarbinātības, gan nodokļu nomaksas veidā”, papildina U.Augulis.

LPS pārstāvis Aivars Okmanis norādīja, ka ir izveidojusies veiksmīga sadarbība ar Satiksmes ministriju. Tagad gan pašvaldībām, gan valstij jāturpina kopīgais darbs, lai nodrošinātu ceļu nozares stabilitāti. 30. augustā LPS padomes sēdē tiks skatīti jautājumi par prioritāri remontējamajiem ceļu posmiem, kā arī kopā ar Satiksmes ministriju sagatavotais informatīvais ziņojums par ilgtermiņa finansējuma piesaisti ceļu nozarei, atjaunojot Autoceļu fondu. Septembrī šo informatīvo ziņojumu plānots iesniegt izskatīšanai valdībā.

Foto no 5.augustā notikušās otrās Ceļu padomes sēdes šeit: http://bit.ly/niIs0W