lzs.lv

Kopš Krievijas uzbrukuma Ukrainai jeb kara sākuma Latvijā ieradušies vairāk nekā 20 tūkstoši cilvēki no Ukrainas. Tie ir cilvēki, kuri bēg no bumbu sprādzieniem, grūstošām mājām, Krievijas armijas kaujinieku sarīkotām slepkavībām un izvarošanām. Lai kā vienas otras Rietumeiropas lielvalsts vadītāji to negrib atzīt, tie ir cilvēki, kuri bēg no Krievijas īstenota genocīda – galvenokārt sievietes un bērni. Tā ir situācija, kāda Latvijā vēl nekad nav bijusi.

Jā, pirms dažiem gadiem šeit ieradās arābu valstu iedzīvotāji, taču tad situācija bija pavisam citāda – tas bija jau iepriekš saplānots pasākums, bēgļi, kas ieradās Latvijā, faktiski jau nākamajā brīdī devās prom no šejienes, piemēram uz Vāciju. Šoreiz situācija ir pilnīgi citādāka. Ukraiņi šeit neierodas skaistas, bezrūpīgas dzīves meklējumos, bet gan apstākļu spiesti – viņi bēg no kara. Viņi bēg no sagrautām pilsētām, bada, slimībām un nāves draudiem. Viņi ir gatavi strādāt, nevis prasīt, lai valsts viņus nepārtraukti uztur. Ir vēl kāds aspekts, kas jāņem vērā – uz Latviju atbraukušie Ukrainas iedzīvotāji, faktiski izmantojot katru iespēju, saka, ka pie pirmās izdevības atgriezīsies savā dzimtenē, taču jau tagad ir skaidrs, ka pietiekami daudzos gadījumos tas nenotiks. Ir skaidri jāapzinās, ka daudziem arī nebūs kur tik drīz atgriezties, bet kas ir vēl neapskaužamāk – daudziem nav arī, pie kā atgriezties, jo piederīgie ir krituši karā.

Tas savukārt nozīmē, ka patiesi būtiski ir tas, kā mēs spēsim šos cilvēkus integrēt viņus sabiedrībā, nodrošinot viņiem izglītību un veselības aprūpi, palīdzot iekārtoties darbā un iznomāt pašiem savu mitekli.

Raksta avots un viss raksts Delfi.lv https://www.delfi.lv/news/versijas/maris-kucinskis-veiksmigi-integrejot-ukrainas-beglus-iegusim-jaunus-latvijai-lojalus-iedzivotajus.d?id=54274530 

Foto: DELFI