lzs.lv

Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) atbalsta izglītības un veselības darbinieku iniciatīvas ar streika palīdzību pievērst Krišjāņa Kariņa vadītās valdības uzmanību nepietiekamajam finansējumam abām valsts attīstībai būtiski svarīgajām nozarēm.

„Ir skumji noraudzīties uz valdības vienaldzīgo attieksmi pret izglītības un veselības nozarēm. Lai gan K.Kariņš ir deklarējis, ka abas šīs jomas ir valdības prioritātes, vēl šonedēļ, 2023.gada budžeta izskatīšanā Saeimā, mēs redzējām patieso attieksmi”, norāda ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Viktors Valainis.

Viņš akcentē, ka valdība joprojām ignorē Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku asociācijas (LIZDA) prasības par iepriekš solīto pedagogu algu pieaugumu, tā vietā aicinot slēgt skolas reģionos. Arī veselības aprūpei šogad finansējums ir krities par pusmiljardu eiro, apdraudot iedzīvotāju iespējas savlaicīgi saņemt nepieciešamo palīdzību, tāpēc Latvijas Ārstu biedrības vadība plāno aprīļa beigās rīkot streiku kopā ar pedagogiem.

„Mēs dzirdam, ka skolās trūkst skolotāju, slimnīcās nevar piesaistīt nepieciešamos ārstus un māsas, ģimenes ārsti nepietiekamā finansējuma dēļ ir spiesti slēgt savas prakses, bet valdība spītīgi izliekas, ka problēma nepastāv. Tā vietā K.Kariņš runā par reformām, aicinot pārskatīt skolu un slimnīcu tīklu,” norāda ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs.

ZZS ieskatā, veselības un izglītības finansējumam šogad bija jābūt krietni lielākam, jo abas šīs nozares ir svarīgas ikvienam mūsu valsts iedzīvotājam. ZZS Saeimas deputāti bija iesnieguši virkni priekšlikumu 2023.gada budžetam, tomēr koalīcijas partijas nelokāmi turējās pie K.Kariņa valdības sagatavotā projekta.

Tā vietā, lai dāsni finansētu valsts pārvaldi, neveicot nekādas reformas, bet veidojot jaunas ministrijas un palielinot sev algas, valdībai bija jānodrošina pietiekams finansējums iedzīvotāju veselības aprūpei un izglītībai, akcentē ZZS.