lzs.lv

LZS Eiropas Komisijas komisāra amatam izvirza Viktoru Valaini un iezīmē partijas turpmāko kursu

Jelgavā uz kongresu pulcējās vairāk nekā 200 Latvijas Zemnieku savienības (LZS) biedru, lai apstiprinātu partijas jauno programmu, izvirzītu partijas kandidātu Eiropas Komisijas komisāra amatam un diskutētu par Latvijas attīstībai aktuāliem jautājumiem.

Kongresa ietvaros LZS vadība, biedri un sadarbības partiju pārstāvji atskatījās uz paveikto, analizēja esošās valdības darbu, kā arī savās uzrunās iezīmēja redzējumu par valsts un arī paša politiskā spēka turpmākās virzības kursu.

LZS priekšsēdētājs Viktors Valainis savā uzrunā atskatījās uz politiskā spēka paveikto, akcentēja būtiskākos izaicinājumus, pašvaldību iesaistes lomu valstij būtisku lēmumu pieņemšanā, kā arī komentējot LZS darbu valdībā un Saeimā uzsvēra: “Es ticu, ka mēs skaidri apzināmies savu lomu valsts izaugsmes veicināšanā un mūsu ieguldītā darba nozīmi. Mēs ar savu rīcību un darbu veidojam Latviju par zemi ar kuru ikviens no mums var lepoties.”

LZS biedrus kongresā kopumā uzrunāja partijas priekšsēdētājs, ekonomikas ministrs Viktors Valainis, Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa, Zaļo un Zemnieku savienības valdes priekšsēdētājs, zemkopības ministrs Armands Krauze, Zaļo un Zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītājs, Eiropas Parlamenta vēlēšanu saraksta līderis Harijs Rokpelnis, kā arī Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas priekšsēdētājs Jānis Dinevičs, partijas “Latvijai un Ventspilij” pārstāvis Didzis Ošenieks un Latvijas Pašvaldību savienības vadītājs Gints Kaminskis.

Kongresā tika apstiprināta LZS jaunā programma, izvirzīts partijas kandidāts Eiropas Komisijas komisāra amatam, kā arī apstiprinātas vairākas rezolūcijas:

Par klimata politikas īstenošanu, lai mazinātu siltumnīcefektu radošo gāzu emisijas un panāktu Latvijas pielāgošanos klimata pārmaiņām, ievērojot Latvijas tautsaimniecības un sabiedrības intereses;

-Par rīcību tautas ilgtspējīgas attīstības un demogrāfijas jomā;

-Par rīcību izglītības, sporta un kultūras jomā;

-Par atjaunojamo energoresursu attīstības veicināšanu, lai panāktu Latvijas enerģētisko neatkarību un ekonomisko labklājību;

-Par Latvijas lauksaimniekus atbalstošu politiku;

-Par civilās aizsardzības sistēmas attīstību un Latvijas iedzīvotāju informētību par to.

LZS ir viena no vecākajām politiskajām partijām Latvijā. Patlaban LZS rindās ir 1 400 biedri. LZS ar Latvijas Sociāldemokrātisko strādnieku partiju veido politisko apvienību Zaļo un Zemnieku savienība.