lzs.lv

Latvijas Zemnieku savienība (LZS) aicina izsludināt ārkārtējo situāciju lauksaimniecībā un pārtikas ražošanā, partijas kongresā sestdien, 2. aprīlī, norādīja savienības priekšsēdētājs Armands Krauze.

Partijas ieskatā, tas nepieciešams, lai steidzamības kārtā risinātu jautājumus, kā samazināt vietējo produktu ražošanas cenas, nodrošināt to pieejamību un nepieļaut zemnieku saimniecību bankrotus, situācijai saasinoties gan augsto energoresursu cenu, gan Krievijas sāktās karadarbības Ukrainā dēļ.

LZS norādīja, ka tikpat steidzīgi ir jālemj par pārtikas stratēģisko rezervju veidošanu un pieejamību Latvijā ārkārtas apstākļiem.

Kongresā liela uzmanība tika veltīta diskusijām par partijas redzējumu stiprināt pašvaldību lomu ekonomiskās krīzes pārvarēšanā, kā arī Latvijas izaugsmes veicināšanā, aptverot drošības, ekonomikas, lauksaimniecības un izglītības nozares, secinot, ka tieši lauksaimniecības nozare šobrīd ir kritiskas situācijas priekšā.

Krauze kongresā pauda, ka nav šaubu par to, ka Latvijas lauksaimnieki var saražot un apgādāt iekšējo pieprasījumu, kā arī produktus eksportētu, tomēr pašlaik nedrīkst ignorēt ārējos faktorus, kas vietējo produkciju būtiski sadārdzina.

“Diemžēl izejvielu deficīts, elektroenerģijas, degvielas, minerālmēslu izmaksas, kā arī nodokļu slogs atstāj būtisku ietekmi uz produkcijas gala cenām, kas ietekmēs patēriņu un iedzīvotāju pirktspēju, jo īpaši mazaizsargāto iedzīvotāju grupās,” sacīja Krauze.

Informācijas avots un vis raksts TV3 ( https://ej.uz/a875