lzs.lv

Latvijas Zemnieku savienība (LZS) aicina izsludināt ārkārtējo situāciju lauksaimniecībā un pārtikas ražošanā, partijas kongresā sestdien norādīja savienības priekšsēdētājs Armands Krauze.

Partijas ieskatā, tas nepieciešams, lai steidzamības kārtā risinātu jautājumus, kā samazināt vietējo produktu ražošanas cenas, nodrošināt to pieejamību un nepieļaut zemnieku saimniecību bankrotus, situācijai saasinoties gan augsto energoresursu cenu, gan Krievijas sāktās karadarbības Ukrainā dēļ.

LZS norādīja, ka tikpat steidzīgi ir jālemj par pārtikas stratēģisko rezervju veidošanu un pieejamību Latvijā ārkārtas apstākļiem.

Kongresā liela uzmanība tika veltīta diskusijām par partijas redzējumu stiprināt pašvaldību lomu ekonomiskās krīzes pārvarēšanā, kā arī Latvijas izaugsmes veicināšanā, aptverot drošības, ekonomikas, lauksaimniecības un izglītības nozares, secinot, ka tieši lauksaimniecības nozare šobrīd ir kritiskas situācijas priekšā.

Krauze kongresā pauda, ka nav šaubu par to, ka Latvijas lauksaimnieki var saražot un apgādāt iekšējo pieprasījumu, kā arī produktus eksportētu, tomēr pašlaik nedrīkst ignorēt ārējos faktorus, kas vietējo produkciju būtiski sadārdzina.

Raksta avots un viss raksts DELFI.LV ( https://ej.uz/3wzt