lzs.lv

31.janvāra Latvijas Zemnieku savienības (LZS) valdē notika diskusija par enerģētikas krīzes pārvarēšanas mehānismiem un tālākajiem soļiem kā steidzami palīdzēt tām sabiedrības grupām, kurām valdības piedāvātie atbalsta risinājumi ir nepietiekami.

LZS valde uzskata, ka valdošā koalīcija nedrīkst atbalstīt likumprojektu par labas gribas atlīdzinājumu Latvijas ebreju kopienai, kas paredz 40 miljonu eiro kompensācijas izmaksāšanu par holokausta dēļ zaudētajiem īpašumiem. Ebreju kopienai iezīmēto finansējumu nepieciešams novirzīt enerģētikas krīzes radīto zaudējumu kompensēšanai, kas lielu daļu sabiedrības vēl vairāk pakļauj nabadzības riskam. 

LZS biedri uzver, ka esošajos apstākļos ir rūpīgi jāizvērtē valsts finansiālās iespējas un prioritātes, lai mēs spētu atbalstīt tos, kurus šī enerģētikas krīze arī ir ietekmējusi visvairāk. Nemaz nerunājot, ka izmaksu cenas ir kāpušas ne tikai enerģētikas nodrošinājumā, bet arī secīgi visās citās ikdienas izdevumu kategorijās, kaut vai pārtikas nozarē. Arī mūsu biedru lielākais pārsvars, pēc iekšējām biedru aptaujām, viennozīmīgi apgalvo, ka ir pret šādu nodokļu maksātāju līdzekļu novirzīšanu ebreju kopienai, jo sevišķi, ka tagad mums valsts budžetā trūkst līdzekļu, lai reāli palīdzētu saviem iedzīvotājiem. Mēs Saeimā pārstāvam gan savu biedru, gan iedzīvotāju intereses un mēs nedrīkstam balsot pret savas tautas interesēm.

Viss raksts un raksta avots: NRA.LV ( https://ej.uz/ifnv

©Oksana Džadana/ F64