lzs.lv


Labklājības ministrija (LM) sadarbībā ar Liepājas pašvaldību iecerējusi meklēt risinājumus, kā atbalstīt bijušos maksātnespējīgās AS “Liepājas metalurgs” darbiniekus pēc tam, kad jūlijā un augustā beigsies bezdarbnieku pabalstu izmaksa. To intervijā “Rietumu radio” sacīja labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS).

“Vai tās būs papildu mācības ar stipendijām, vai sezonas darbi saistībā ar pašvaldību, vēl tiks domāts,” sacīja Augulis. “Svarīgākais, lai cilvēkiem nedotu cerību, ka tiks vienkārši maksāts, bet lai cilvēki būtu aktīvi un mēģinātu iesaistīties darba tirgū.”

Augulis norādīja, ka patlaban Nodarbinātības valsts aģentūra piedāvā apmācības, karjeras konsultācijas, kā arī informē cilvēkus par brīvajām darba vietām, lai cilvēki pēc iespējas ātrāk atgrieztos darba tirgū.

Vienlaikus cilvēkiem, kuri nostrādājuši vienā uzņēmumā 20, 30 un pat 40 gadus, ir sarežģīti pārorientēties. Augulis pauda cerību, ka ”Liepājas metalurgs” atsāks darbu, tomēr patlaban esot ļoti grūti solīt, vai un kad tas varētu notikt.

Kā iepriekš ziņots, 2013.gada 12.novembrī Liepājas tiesa pasludināja “Liepājas metalurga” maksātnespēju, kā rezultātā uzņēmums pilnībā pārgāja Velmera pārraudzībā. Tika sākta darbinieku masveida atlaišana, un kopumā darbu zaudēja vairāk nekā 1500 cilvēku.

Pēdējo divu mēnešu laikā ir veikta uzņēmuma inventarizācija un novērtējums. Uz tā pamata ir sagatavots uzņēmuma pārdošanas plāns, kas atspoguļo “Liepājas metalurga” aktīvu pārdošanas kārtību un kritērijus. Tas ir nosūtīts nodrošinātajiem kreditoriem saskaņošanai.

Nonākot finanšu grūtībās, “Liepājas metalurgs” jau pērn pavasarī pārtrauca ražošanu. Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja “Liepājas metalurga” vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai “UniCredit” – 67 465 056 eiro. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica rūpnīcai valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro apmērā.