lzs.lv

Saruna ar Latvijas Zemnieku savienības Uzņēmēju padomes vadītāju Lienīti Cauni

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” aktīvi darbojas, lai panāktu kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Latvijā. Līdz janvārim par aizliegumu portālā “Mana balss” bija parakstījušies vairāk nekā 40 tūkstoši iedzīvotāju. Saeimā tiek virzīti 11 deputātu iesniegti grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā, kas paredz no 2026. gada aizliegt lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanu un turēšanu, ja to vienīgais vai galvenais nolūks ir kažokādu ieguve. Pastāv vēl viens līdzīga satura likumprojekts, kuru izstrādājusi Zemkopības ministrija, un tajā šis aizliegums piedāvāts jau no 2024. gada.

Pagājušajā piektdienā mēs uzaicinājām biedrības “Dzīvnieku brīvība” pārstāvjus ciemos uz Latvijas Zemnieku savienības Uzņēmēju padomi. Pieaicināti bija arī Latvijas Cūku audzētāju asociācijas, Latvijas Kažokzvēru audzētāju asociācijas, Latvijas Putnkopības asociācijas vadītāji un citi, kas nodarbojas ar lopkopību.

Mums bija jautājums, kas ir tie materiāli, kurus jūs rādāt Saeimā un uz kuru pamata parlamentā tiek gatavots lēmums likvidēt visu kažokzvēru audzēšanas nozari? Tāpat arī jautājām par citām nozarēm – uz kāda pamata viņi iedomājas, ka jāpieprasa Saeimai pieņemt lēmumus, kas samazinātu gaļas patēriņu un pievērstu uzmanību labturības problēmām lopkopībā.

Viss raksts un raksta avots: NRA.LV ( https://ej.uz/4vb8

©Kaspars KRAFTS, F64 Photo Agency