lzs.lv


Ministrs U.Augulis apsveica vēstnieku ar stāšanos amatā un norādīja uz Azerbaidžānas nozīmīgo lomu kā Latvijas sadarbības partnerim Aizkaukāza reģionā.        

 

Ministrs akcentēja, ka ir būtiska iespēja palielināt Azerbaidžānas preču eksportu uz Eiropas Savienību, izmantojot Latvijas transporta infrastruktūru – ostu pakalpojumus, pārvadājumus pa dzelzceļu, t.sk. konteinervilciena ZUBR iespējas. Vienlaikus sarunā Augulis uzsvēra Latvijas ostu piemērotību dažādu Azerbaidžānas preču eksportam – naftai, naftas produktiem, metāliem, mašīnbūves produkcijai, plastmasas un ķīmiskās rūpniecības precēm, tāpat arī dārzeņu, augļu, tējas, kokvilnas un cita tekstilrūpniecības produkcija, u.c. lauksaimniecības produkcija.    

 

Tikšanās laikā Augulis norādīja, ka perspektīvs ir Latvijas un Azerbaidžānas sadarbības projekts ne vien eksporta preču transportēšana, bet arī to glabāšana, apstrāde  un distribūcija Ziemeļeiropā, izmantojot Latvijas transporta infrastruktūru un loģistikas iespējas.          

 

VēstnieksAhundovs informēja par Azerbaidžānas paveikto transporta koridora Ziemeļi-Dienvidi attīstībā un aicināja Latviju izvērtēt iespējas aktīvāk iesaistīties šajos pārvadājumos. Vēstnieks  pauda ieinteresētību par sadarbības iespējām, ko  paver Latvijas ostu un transporta infrastruktūras izmantošana Azerbaidžānas preču eksportam uz Eiropu. Vēstnieks sarunā norādīja par lielo interesi, kas ir par Latvijas preču importu uz Azerbaidžānu, tai skaitā kokmateriāliem, piena un gaļas produktiem un bērnu pārtiku. Sarunu laikā Ahundovs uzsvēra, ka Latvijas uzņēmējiem sadarbībā ar Azerbaidžānas uzņēmējiem paveras tālākas iespējas arī pārvadājumiem uz Irānu, Turciju, Pakistānu.        

 

Sarunā amatpersonas pārrunāja sadarbību gaisa transporta jomā, t.sk. aviokravu termināla  būvniecībā Rīgas lidostā, kā arī pasažieru satiksmē starp Rīgu un Baku. Vasaras sezonā Latvijas nacionālā aviokompānija AirBaltic starp valstu galvaspilsētām veic divus reisus nedēļā. Tika pārrunāta iespēja aktivizēt aviosatiksmi, norādot uz nepieciešamību attīstīt tūrisma potenciālu.    

 

Satiksmes ministrs un Azerbaidžānas vēstnieks uzsvēra, ka šī tikšanās un pārrunātās tēmas ir ļoti būtiskas, saistībā ar nākamajā nedēļā plānoto Latvijas un Azerbaidžānas starpvaldību komisijas sēdi. Tāpat tika atzīmēts, ka abām valstīm jādara viss iespējamais, lai idejas un iespējas īstenotos realizētos rentablos projektos un pārvadātos kravu apjomos.