lzs.lv


Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs no svētdienas līdz otrdienai, no 5. līdz 7.jūlijam, tikās ar Čerņihivas (Čerņigovas) apgabala padomes priekšsēdētāju Mikolu Zverevu (Mykola Zverev), lai runātu par sadarbību nākotnē. Tikšanās laikā amatpersonas sprieda par sadarbības aktivizēšanu lopkopībā, graudkopībā un biogāzes ražošanā, kā arī dravniecībā, mežsaimniecībā un lauku konsultāciju sistēmas izveidē.

Jānis Dūklavs un Mikola Zverevs apmeklēja akciju sabiedrību “Agrofirma Tērvete”, kur aplūkoja biogāzes ražotni, piena fermu un iepazinās ar uzņēmuma pieredzi graudkopībā. Sabiedrības “Latvijas valsts meži” (LVM) vadība kokaudzētavā “Mazsili” Abavas pagastā iepazīstināja amatpersonas ar valsts meža apsaimniekošanu Latvijā kopš neatkarības atgūšanas, Latvijas pieredzi meža koku sēklu selekcijā un meža stādu audzēšanā, uzņēmuma pieredzi meža infrastruktūras objektu būvē.

Savukārt Ārlavas pagasta zemnieku saimniecības “Bites” īpašnieki Čerņihivas apgabala padomes priekšsēdētājam rādīja savu dravu un dalījās biškopības pieredzē. Čerņihivas apgabala padomes priekšsēdētāju patīkami pārsteidzis Latvijas lauksaimniecībā redzētais: jaunākās tehnoloģijas un to izmantošana piensaimniecībā un graudkopībā, dravniecībā un mežsaimniecībā, bioenerģijas ražošanā un konsultāciju sistēmā.

Tika uzsāktas sarunas ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra vadību par Latvijas ekspertu palīdzību lauksaimniecības konsultāciju sistēmas izveidošanā Ukrainā un konsultācijām mežsaimniecībā, piensaimniecībā, enerģētikā, kooperācijā, kā arī ES standartu harmonizācijā.

Savukārt LVM vadība ar Ukrainas viesi risināja sarunas par konsultācijām modernu profesionālo tehnoloģiju ieviešanā koku sēklu selekcijā, meža stādu audzēšanā un meža atjaunošanā.

“Pieredzes nodošana jaunāko tehnoloģiju ieviešanā daudzās lauksaimniecības un mežsaimniecības jomās ir viens no labākajiem veidiem, kā Latvija var atbalstīt Ukrainas lauksaimniekus un mežsaimniekus. Visa sākums ir zināšanas,” uzsvēra zemkopības ministrs Jānis Dūklavs. Otrdien, 7.jūlijā, Jānis Dūklavs un Mikola Zverevs viesojās Rīgas Brīvostā, kur iepazinās ar Rīgas brīvostas darbību.