lzs.lv


Uz Spānijas ostām nosūtīto kravu apjoms pēdējos gados aizvien palielinās un 2015. gadā no Rīgas uz ostām Spānijā tika nosūtīti 4,3% no nosūtīto kravu kopapjoma, kas kravu  saņēmējvalstu sarakstā ierindo Spāniju 7. vietā. Savukārt saņemto kravu ziņā Spānija ieņem 10. vietu sadarbības partneru vidū.        

Spānija ir ļoti iecienīts galamērķis Latvijas tūristu vidū, kā arī kruīza kuģiem Rīgā katru gadu ar ierodas vidēji divi tūkstoši spāņu tūristu. Pasažieru plūsmu no/uz Spāniju nodrošina arī aviopārvadājumi, t.sk. Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic, kas divas reizes nedēļā lido maršrutā Rīga – Barselona – Rīga. Vēstnieks uzsvēra, ka spāņu tūristu skaits būtiski palielinātos, ja Latvija apsvērtu papildināt tiešo lidojumu galamērķus ar citām Spānijas pilsētām, īpaši Madridi.            

Abas puses pārrunāja kopīgās intereses konteineru un kontreileru pārvadājumu attīstībā. Satiksmes ministrs aicināja Spānija kravu īpašniekus izmantotu Latvijas tranzīta koridoru ar labi attīstīto infrastruktūru kravu pārvadājumiem uz/no Krievijas, Kazahstānas un citām Neatkarīgo Valstu Sadraudzības (NVS) valstīm preču distribūcijai Skandināvijā. Ņemot vērā labi attīstīto transporta infrastruktūru un lielisko ģeogrāfisko novietojumu, Latvija ir izvirzījusi prioritāti kļūt par loģistikas centru reģionā. Spānijas vēstnieks augstu novērtēja šo iniciatīvu, norādot uz Latvijas kā tranzītvalsts lielo potenciālu kravu pārvadājumos.      

Satiksmes ministrs arī izteica piedāvājumu Spānijas uzņēmējiem investēt Latvijas ostās, kurām ir brīvostu statuss un līdz ar to lielas nodokļu atlaides un izdevīgi nosacījumi uzņēmējdarbības attīstībai.