lzs.lv

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) priekšlikumu kompensēt iedzīvotājiem elektrības cenu pieaugumu, visticamāk, varētu finansēt no “Latvenergo” peļņas, kas šogad varētu būt lielāka par prognozētajiem ap 70 miljoniem eiro, aģentūrai LETA skaidroja ZZS Saeimas frakcijas deputāts Māris Kučinskis.

ZZS frakcijas deputāti ir sagatavojuši lēmumprojektu, lai uzdotu valdībai izstrādāt atbalsta mehānismu elektroenerģijas lietotājiem – mājsaimniecībām un uzņēmumiem, lai kompensētu straujo elektrības cenu pieaugumu. Partiju apvienības skatījumā, līdz aprīlim kompensācija jāparedz par visu patērēto elektroenerģijas apjomu attiecīgajā mēnesī no valsts budžeta 80% apmērā par cenas daļu, kas pārsniedz noteikto robežu 80 eiro par megavatstundu.

Kučinskis norādīja, ka agrāk arī no plūdu laikā vairāk saražotās elektroenerģijas un citu iemeslu dēļ “Latvenergo” peļņa veidoja ap 200 miljoniem eiro. Pēdējā laikā, kad ir paaugstināta elektrības cena, uzņēmums nopelna arī no elektrības pārdošanas biržā, atzīmēja politiķis. Līdz ar to deputāts neizslēdz iespēju, ka “Latvenergo” peļņa varētu apmēram divreiz pārsniegt pašlaik plānoto.

Visa ziņa un ziņas avots: LA.LV ( https://ej.uz/chno