lzs.lv


Kad Valsts prezidents Raimonds Vējonis kādu aicinās veidot nākamo valdību, tad Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) vispirms vēlēsies satikties ar šo personu un uzklausīt tās viedokli par aktuālajām problēmām, lai saprastu, vai varētu šo kandidātu atbalstīt, sacīja ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Vaicāts, vai ZZS varētu atbalstīt “Vienotības” politiķa, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītāja Kārļa Šadurska kandidatūru premjera amata, Krauze vērtēja, ka Šadurskis ir cilvēks ar milzīgu pieredzi, viņš ir ievēlēts Saeimā, vada Saeimas komisiju, savulaik bijis ministrs. Tomēr Krauze uzsvēra: ja prezidents oficiāli nosauks Šadurski kā premjera amata kandidātu, tad ZZS vispirms vēlēsies tikties ar viņu un runāt par ZZS nozīmīgiem jautājumiem. Tikai pēc tam ZZS varēs paust, vai atbalsta Šadurski valdības vadītāja amatā.

Kā nozīmīgus problēmjautājumus, par kuriem ZZS vēlēsies uzzināt potenciālā premjera viedokli, Krauze minēja bēgļu uzņemšanu un administratīvi teritoriālo reformu.

ZZS politiķis atzina, ka ZZS nevēlas papildu bēgļu uzņemšanu Latvijā, tāpēc premjera nostāja šajā jautājumā ir svarīga. Tāpat arī nozīmīgi ir tas, ko nākamais valdības vadītājs domā par administratīvi teritoriālo reformu, vai tai jānotiek piespiedu kārtā, vai arī politiķi ieklausīsies pašvaldībās.

“Ir virkne šādu jautājumu, ko vēlamies pārrunāt, un tikai tad varēsim pateikt, vai atbalstām premjera amata kandidātu,” sacīja ZZS valdes priekšsēdētājs.