lzs.lv

Zaļo un zemnieku savienība “bija, ir un paliks” arī pēc Latvijas Zaļās partijas (LZP) aiziešanas prom no partiju apvienības, paziņoja ZZS līdzpriekšsēdētājs, LZS līderis Armands Krauze.

ZZS notiek sarunas ar citām partijām, kurām plānots pievienoties apvienībai, un šajā procesā steigties nav nepieciešams, apgalvoja politiķis.

Apvienība arī saglabās savu nosaukumu, ņemot vērā, ka tajā esot “ļoti daudz zaļi domājošu cilvēku”, pauž Krauze. Politiķis uzsver, ka LZS, kura pašlaik veido ZZS, esot ļoti daudz zaļo zemnieku, kuri strādājot atbilstoši vides aizsardzības tendencēm Eiropas Savienībā.

LZS priekšsēdētāja ieskatā, LZS ir daudz vairāk iestājusies zaļajām idejām nekā Zaļā partija, kura neesot bijusi gatava cīnīties par tādām zaļām idejām, kuras zemnieki jau ievērojot.

Krauze arī norādīja, ka Tavara LZP nerosināja pārtraukt ZZS ar partiju “Latvijai un Ventspilij” (“LuV”) pašlaik spēkā esošo līgumu, kas paredz sadarbību līdz 13.Saeimas pilnvaru beigām. Savukārt, ņemot vērā LZP noraidošo pozīciju, bija skaidrs, ka, ja LZP paliktu apvienībā, ZZS nebūtu noslēgusi sadarbības līgumu ar “LuV” par sadarbību 14.Saeimā, pauda LZS līderis.

Līdz ar to LZP aiziešanu no apvienības Krauze nesaista ar šīs partijas attieksmi pret “LuV”, bet ar to, ka LZP līderim Edgaram Tavaram esot savas “iekšējās problēmas”, piemēram, “zema atpazīstamība sabiedrībā”. Tāpēc līdzšinējais kolēģis esot nolēmis aiziet prom, lai iegūtu atpazīstamību, kā arī nākotnē varētu vadīt vai nu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju vai arī dibināt un vadīt atsevišķu Vides ministriju ministra amatā, uzskata LZS līderis.

Krauze arī uzsvēra, ka ZZS apvienības pamatsastāvā nepievienosies partija “Latvijai un Ventspilij”. Reizē politiķis atzina, ka līdz 13.Saeimas beigām ir spēkā ZZS pirms četriem gadiem noslēgtais sadarbības līgums ar šo partiju, kas paredz iespēju deleģēt tās pārstāvjus kā kandidātus rudenī gaidāmajām 14.Saeimas vēlēšanām.

Raksta avots un viss raksts: NRA.LV ( https://nra.lv/latvija/politika/380420-krauze-zalo-un-zemnieku-savieniba-bija-ir-un-paliks.htm

Foto ©Dmitrijs Suļžics / F64