lzs.lv

Latvijā ļoti skaidri jānodefinē, cik daudz bēgļus varam uzņemt un cik resursus tam atvēlēt, intervijā “900 sekundēm” sacīja Saeimas deputāts (ZZS) Armands Krauze. 

Komentējot no 1.jūlija spēkā stājušo samazināto atbalstu par Ukrainas bēgļu izmitināšanu un pašvaldību gatavošanos bēgļus izmitināt sporta zālē, Krauze teica, ka valstiski ir ļoti skaidri jānodefinē, cik lielus resursus un cik plaši bēgļus aicina šurp.

Pēc Krauzes teiktā, nedrīkstētu būt tā, ka bēgļi nonāk pašvaldībā, šim nolūkam atbalsta nav un pašvaldībai ir jāizvēlas starp līdzekļu novirzīšanu bēgļu izmitināšanai vai kādām tās prioritātēm, kam bija paredzēti šie līdzekļi. “Valstī ir jāpasaka – tik ir nauda un tik mēs varam uzņemt kara bēgļus. Es domāju, ka uzņemt bēgļus un pēc kāda laika pateikt – naudas nepietiek, ir pilnīgi nepieņemami,” pauda Krauze.

Viņš teica, ka vienkāršākais, ja bēgļus izmitinātu iedzīvotāji, valstij piešķirot konkrētu summu, par ko bēglis var dzīvot konkrētā mājā. Atbalstam jābūt tik ilgi, kamēr patvēruma meklētāji nav atraduši darbu. Kad sāk strādāt, atbalstam jābeidz darboties. Jāņem vērā arī to, ka ir cilvēki, kas atgriežas Ukrainā.

Viss sižets:  https://zinas.tv3.lv/latvija/krauze-latvija-loti-skaidri-janodefine-cik-daudz-beglus-uznemt-un-cik-resursus-tam-atvelet/