lzs.lv

Krievijas iebrukums Ukrainā turpinās jau nedēļu, un kopš tā uzsākšanas Eiropas Savienība, ASV un daudzas citas valstis ir ieviesušas sankcijas gan pret Krievijas bankām un uzņēmumiem, gan arī pret agresorvalsts politiķiem un oligarhiem, kas sadarbojas ar Putina režīmu. Diskusijā “Kas notiek Latvijā?” gan politiķi un uzņēmēji, gan arī pilsoniskās sabiedrības pārstāvji vērtēja pirmajā kara nedēļā notikušo, iedzīvotāju aktivitātes un sankciju sociālekonomiskās sekas.

Diskusijā piedalījās Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols (Nacionālā apvienība), kā arī deputāti Kārlis Šadurskis (“Jaunā Vienotība”), Raimonds Bergmanis (Zaļo un zemnieku savienība) un Regīna Ločmele (“Saskaņa”). Politisko apvienību “Attīstībai”/”Par!” diskusijā pārstāvēja Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece, bet partiju “Konservatīvie” – izglītības un zinātnes ministre, partijas valdes priekšsēdētāja vietniece Anita Muižniece.

Raidījumā piedalījās arī Latvijas Darba devēju konfederācijas viceprezidents, a/s “Latvijas finieris” padomes priekšsēdētājs Uldis Biķis, brīvprātīgo kustības “Viegli palīdzēt!” pārstāve Inese Vaivare. Diskusijas dalībnieku vidū bija arī Anna Gabunija – Latvijā dzīvojoša Krievijas pilsone, kas ir viena no atklātās vēstules, kurā nosodīts Krievijas karš pret Ukrainu, parakstītājām.

Raidījumu skaties: https://ej.uz/e6v1