lzs.lv

Ilūkstes novada pievienošana Augšdaugavas novadam neatbilst Satversmei – ar šādu lēmumu īsi pirms garajām svētku brīvdienām klajā nāca Satversmes tiesa, norādot ka ne Ilūkstes, ne jaunveidojamajā novadā nav reģionālas vai nacionālas nozīmes attīstības centra. Kamēr likumdevējam ir dots pusgads atrast situācijas risinājumus, jaunajai Augšdaugavas novada pašvaldībai un ievēlētajiem deputātiem jāsāk strādāt, lai nodrošinātu iedzīvotājus ar nepieciešamajiem pakalpojumiem un paralēli teritorijā meklētu un veidotu arī attīstības centrus.

Neilgi pēc Satversmes tiesas lēmuma par Ilūkstes pievienošanas Augšdaugavas novadam neatbilstību ne likumam, ne Satversmei pašu ilūkstiešu domas nav tik skaidras.

Par spīti tam, ka Satversmes tiesas lēmumu bija jāgaida līdz 21. jūnijam, priekšvēlēšanu cīņas par varu jaunajā apvienotajā pašvaldībā neizpalika, un rezultātā no 15 Augšdaugavas novada deputātu mandātiem vēl jūnija sākumā notikušajās vēlēšanās gandrīz pusi saņēma tieši ilūkstieši. Starp tiem gan nebūs līdzšinējais Ilūkstes novada priekšsēdētājs Stefans Rāzna, kurš šajās vēlēšanās nepiedalījās un arī turpmāk startēt vēlēšanās vismaz pagaidām negrasās. Tajā pašā laikā viņš atzīst, ka cerība uz pozitīvu Satversmes tiesas lēmumu bijusi. 

Informācijas avots: LSM (  https://ej.uz/kvi3