lzs.lv


Ņemot vērā Krievijas atbildīgo iestāžu pieņemto lēmumu par pagaidu aizliegumu Latvijā ražotās zivju produkcijas eksportam uz Krieviju, kā rezultātā Latvijas zivju apstrādes uzņēmumiem tiks radīti ievērojami zaudējumi, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ir ticies ar labklājības ministru Uldi Auguli un ekonomikas ministri Danu Reiznieci – Ozolu, kā arī ar Latvijas zivju apstrādes uzņēmumu vadītājiem, lai veiktu analīzi par produkcijas apjomu, kas līdz šim tika eksportēts uz Krieviju, iespējamajiem zaudējumiem un strādājošo skaitu zivju apstrādes uzņēmumos.

Patlaban Zemkopības ministrija gatavo informatīvo ziņojumu, kas tuvākajā laikā tiks iesniegts izskatīšanai Ministru kabinetā. “Zemkopības ministrijas piedāvātais risinājums būs līdzīgs kā pēc Krievijas aizlieguma importēt Latvijā ražoto piena produkciju. Jau Eiropas Savienības Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru neformālās padomes laikā 1. un 2. jūnijā Latvijā es personīgi informēju Eiropas Savienības lauksaimniecības komisāru Filu Hoganu par iespējamo kritisko situāciju Latvijas zivju apstrādes nozarē. Lauksaimniecības komisārs apliecināja, ka sekos līdzi situācijai Latvijā, kā arī par to informēs savu kolēģi – Eiropas Savienības vides, jūrlietu un zivsaimniecības komisāru Karmenu Vellu,” norāda zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Zemkopības ministram Jānim Dūklavam 16. jūnijā plānota tikšanās ar ES vides, jūrlietu un zivsaimniecības komisāru K.Vellu, lai informētu par radušos situāciju un pārrunātu ES atbalsta iespējas Latvijas zivrūpniekiem.Zemkopības ministrija jau ziņoja, ka Ķīnas Sertifikācijas un akreditācijas administrācija pēc zemkopības ministra Jāņa Dūklava vizītes Ķīnā, kas notika šā gada maija sākumā, iekļāva 11 Latvijas zivju apstrādes uzņēmumus sarakstā ar atļauju eksportēt savu saražoto zivju produkciju uz Ķīnu.

Pilns ziņojuma teksts par pagaidu aizliegumu Latvijas zvejas produktu eksportam uz Krievijas Federāciju pieejams Rosseļhoznadzor mājaslapā: http://www.fsvps.ru/fsvps/importExport/latvia/inspection.html