lzs.lv


„Viens ir skaidrs – mēs esam atbildīgi par tiem cilvēkiem, kuri nonākuši mūsu redzeslokā un aprūpē. Nenoliedzami, aprūpētāja darbs ir ļoti smags gan fiziski, gan psiholoģiski. Tomēr šajā darbā pieļautās kļūdas vai pat nevērība, var beigties ar vissliktāko rezultātu,” šādus vārdus savā uzrunā klātesošajiem šodien veltīja labklājības ministre Ilona Jurševska Latvijas Pašvaldību sociālās aprūpes institūciju apvienības kopsapulcē.

Labklājības ministre pašvaldību sociālo aprūpes iestāžu vadītājiem atgādināja par radušos situāciju ar novārdzināto zēnu valsts sociālās aprūpes iestādē, kam jau nedēļu īpašu uzmanību pievērsuši masu mediji.

„Šonedēļ ministrijā notika nopietnas sarunas ar visu valsts sociālās aprūpes centru filiāļu vadītājiem, kur vēlreiz un vēlreiz tika runāts par galveno – par pakalpojuma kvalitātes nodrošināšanu. Tikai pēc tam, un arī tas šajā gadījumā nav mazsvarīgi, ir jādomā par aprūpētāja motivāciju un vēlmi savu darbu paveikt pēc labākās sirdsapziņas. Nenoliedzami, tas ir arī nepietiekamā atalgojuma jautājums. Šodien aprūpētāja vidējā alga ir 250 lati uz papīra,” norādīja I.Jurševska.

Vienlaikus ministre uzsvēra, ka ir jārunā arī par skaidras un nepārprotamas valsts politikas trūkumu jautājumā, kur beidzas medicīniskā un sākas sociālā aprūpe. Līdz ar to arī par atbildības sadalījumu starp medicīnas un sociālajiem darbiniekiem. Tie ir nopietni un sarežģīti jautājumi, kā jau ikviens, kas atkarīgs no valsts finansējuma, un tos nevar atrisināt ne vienas dienas, ne mēneša laikā.

Tomēr Labklājības ministrija ir sagatavojusi projektu, kurā tika izstrādāta jauna pieeja, lai novērtētu un pilnveidotu sociālo pakalpojumu sniedzēju kvalitāti un radītu izpratni par sociālo pakalpojumu kvalitātes būtību un nozīmību, kā arī iespējām šo kvalitāti uzlabot un novērtēt .

„Manuprāt, tas ir ļoti būtisks solis pretī pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai. Tas ir ļoti svarīgi, jo aprūpētāju profesija un aprūpes joma nākotnē būs viena no pieprasītākajām, ņemot vērā, ka katru gadu palielināsies veco cilvēku skaits, kam būs nepieciešami aprūpes pakalpojumi,” ir pārliecināta labklājības ministre.

Atgādinām, ka 7.oktobrī, sociālās aprūpes centrā „Mežciems” norisinās Latvijas Pašvaldību sociālās aprūpes institūciju apvienības kopsapulce, kurā piedalās pašvaldību sociālo parūpes iestāžu vadītāji un darbinieki no visas Latvijas.  Pasākuma laikā apvienība informēs klātesošos par paveikto, kā arī norisināsies diskusijas par aktuālo nozarē.