lzs.lv


Eiropas Parlamenta deputāte Iveta Grigule pirmdien, 25. maijā, Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā apbalvoja “Aktualitāšu konkursa” 6.-12. klašu skolēniem laureātus.  Šis ir konkursa apaļās jubilejas gads – apritējuši 10 gadi kopš iedibināta šī tradīcija.

Konkursa nosacījumi ir vienkārši – visi 6.-12. klašu skolēni ik nedēļu klātienē vēstures stundas laikā atbild uz 10 jautājumiem par aktuālajām norisēm dažādās jomās (politika, izglītība, kultūra, sports utt.) un iesniedz atbildes. Skolēni sacenšas individuālajās un klašu sacensībās.  

Pasākuma īpašā viese un galvenās balvas individuālajās sacensībās gan pamatskolas, gan vidusskolas posmos – planšetdatora – nodrošinātāja Eiropas Parlamenta deputāte I.Grigule, atklājot svinīgo pasākumu, akcentēja aktivitātes un izzināšanas nozīmi cilvēka dzīvē.

“Izzinot aktuālo, top skaidrs tas, kas notiek pašlaik un paveras daudz plašāks skats uz norisēm, jauni skatpunkti un izpratnes līmenis,” uzsvēra I.Grigule. 

Šī mācību gada laikā notikuši 26 konkursi, kuros katrā vidēji piedalījušies 178 skolēni no 187, vidēji katrs skolēns pavadījis 4,5 stundas, atbildot uz jautājumiem un pavadītas vismaz 13 stundas, gatavojot konkursa jautājumus, 16 stundas labojot un 28 stundas apstrādājot un publicējot rezultātus. 

Augstākai motivācijai dalībai konkursā nākamajā gadā, pateicoties Eiropas Parlamenta deputātes I.Grigules gādībai, pirmo trīs vietu ieguvēji pamatskolas un vidusskolas posmos dosies uz Eiropas Parlamentu Briselē!

Uz tikšanos nākamajā mācību gadā!