lzs.lv


Kā jau ierasts,  gadu mija vienmēr ir bijis piemērots brīdis, lai uz mirkli apstātos un atskatītos uz aizvadīto gadu, kā arī padomātu, kas mūs sagaida nākamajā gadā.

Aizvadītais gads Latvijas sabiedriski politiskajā dzīvē ir bijis notikumiem bagāts. Valdošā koalīcija, atsaucoties uz dažādiem statistikas datiem, apgalvo, ka ekonomiskā krīze ir pārvarēta, aizmirstot piebilst, ka krīzes smagumu uz saviem pleciem ir iznesušas Latvijas pašvaldības, kuras lielāko daļu vada Latvijas Zemnieku savienības ievēlēti cilvēki. Tāpat valdībā esošās partijas vienlaicīgi vairākās nozarēs ir iesākušas reformas, kuras nekur tālu nav pavirzījušās, jo, ignorējot sabiedrības un attiecīgajā nozarē strādājošo ekspertu viedokļus, reformu veicēji liek noprast, ka viņiem pašiem nav īsti skaidrs, kāds būs plānoto reformu iznākums. Šeit jāpiemin gan plašu ažiotāžu ieguvušās izglītības ministra Roberta Ķīļa reformas augstākās izglītības jomā, gan vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža vēlmi neapdomīgi īsi pirms pašvaldību vēlēšanām veikt reformas Latvijas pašvaldībās.

Kamēr t.s. tiesiskuma koalīcija, neieklausoties sabiedrībā un neskatoties uz kritisko situāciju Grieķijā, Itālijā, Spānijā, turpina kursu pretim eiro ieviešanai Latvijā, Zaļo un Zemnieku savienība cenšas atgādināt valdību veidojošām partijām, ka tik būtiskā jautājumā, kā nacionālās valūtas lata aizstāšana ar eiro, ir nepieciešama plašāka diskusija sabiedrībā, it īpaši ņemot vērā, ka ir tik daudz neatbildētu jautājumu.

Neskatoties uz politiskajām peripetijām, droši varam apgalvot, ka nākamais 2013. gads būs izaicinājumu pilns gan katram individuāli, gan Latvijas Zemnieku savienībai kopumā. Tas būs gads, kurā katram no mums tiks dota iespēja parādīt ne tikai savu nostāju valstiski nozīmīgos jautājumos, bet arī panākt, lai Latvijas Zemnieku savienība gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās sasniegtu maksimāli labākos rezultātus. Vēlēšanu rezultāti būs atkarīgi no tā, cik enerģiska būs partijas valde, nodaļu vadītāji un ikviens biedrs, jo Latvijas Zemnieku savienība tie esam mēs – zemsavieši visos Latvijas novados.

Nākamajā gadā mūs gaida divi svarīgi notikumi:

1.    Latvijas Zemnieku savienības kongress (marta beigas), kurā tiks pārvēlēta partijas vadība.

Lai varētu pārvēlēt vadību, LZS reģionu koordinatoriem līdz kongresam nepieciešams sasaukt reģionālās konferences un kopīgi ar nodaļu pārstāvjiem izvirzīt LZS amatpersonu kandidatūras un padomāt par iespējamām rezolūcijām, kuras varētu pieņemt kongresa laikā.

LZS koordinatoriem un nodaļu vadītājiem lūgums rūpīgi pārlasīt LZS amatpersonu vēlēšanu nolikumu, kas atrodams arī LZS mājas lapā sadaļā „dokumenti”.

2.    2013.gada 1.jūnija Pašvaldību vēlēšanas.

Par pašvaldību vēlēšanām informatīvos nolūkos partijas mājas lapā (www.lzs.lv) slēgtajā sadaļā „Biedriem” ir izveidota atsevišķa sadaļa „Pašvaldību vēlēšanas 2013”.

Kā jau iepriekš ziņots, Latvijas Zemnieku savienība Rīgā startēs atsevišķi no Zaļās partijas. Lai arī Rīga ir Latvijas galvaspilsēta, ņemot vērā līdzšinējo pieredzi, vislielāko uzsvaru Latvijas Zemnieku savienība šajā priekšvēlēšanu kampaņā liks uz sarakstiem Latvijas lielākajās pilsētās un novados, kuros tradicionāli LZS ir bijuši spēcīgas personības. LZS mērķis ir saglabāt līdzšinējo pārstāvniecību Latvijas pašvaldībās.

Domājot par Saeimas un Eiroparlamenta vēlēšanām un ņemot vērā Zaļo un Zemnieku savienības zīmola atpazīstamību, Latvijas Zemnieku savienības nodaļas uz pašvaldību vēlēšanām, kur tas iespējams, aicinātas veidot Zaļo un Zemnieku savienības sarakstus.

Vēlamies izteikt pateicību ikvienam zemsavietim par ieguldīto darbu un entuziasmu darbojoties partijā ar domu par skaistāku un labāku Latvijas nākotni. Esot Latvijas Zemnieku savienībā, mums nav cēlāka mērķa par LZS karogā pausto „Par Latviju, Nacionālu, Daiļu un Spēcīgu”. Šo moto saglabāsim ne tikai ejot uz pašvaldību vēlēšanām, bet arī tālāk dodoties uz Saeimas un Eiroparlamenta vēlēšanām.

Neaizmirsīsim Ziemassvētku saulgriežos īpašu uzmanību un laiku veltīt saviem tuvajiem. Laiks, ko pavadām ar ģimeni, bieži atsver pat vislielākās un dārgākās dāvanas.

Novēlam gaišus un priecīgus Ziemassvētkus! Labiem nodomiem un darbiem bagātu Jauno gadu!

Patiesā cieņā,

priekšsēdētājs                        Augusts Brigmanis

ģenerālsekretārs                        Artūrs Graudiņš

2012.gada decembrī