lzs.lv

Čehijā lielajiem veikaliem būs jāpārdod pārsvarā vietējie pārtikas produkti (DELFI)

Čehijas likumdevēji trešdien pieņēmuši likuma labojumus, kas uzliks par pienākumu lielajiem veikaliem no nākamā gada pārdot pārsvarā Čehijā ražotus pārtikas produktus.

Likuma labojumi paredz, ka ar Čehijā veikaliem, kuru platība pārsniedz 400 kvadrātmetrus, būs jānodrošina, lai 55% no pārdotajām pārtikas precēm ir ražoti Čehijā.

Līdz 2028.gadam vietējo pārtikas produktu proporciju lielajos veikalos plānots palielināt līdz 73%.

Kvotas attieksies vienīgi uz tām pārtikas precēm, kas var tikt saražotas Čehijā.

Ideja par šādām kvotām pieder galēji labējai partijai “Brīvība un tiešā demokrātija” (SPD), un tā ir izpelnījusies pretrunīgus vērtējumus, jo Eiropas Savienības (ES) vienotā tirgus noteikumi paredz brīvu preču un pakalpojumu kustību visās 27 bloka valstīs.

Informācijas avots: DELFI ( https://ej.uz/j8kf )

Komentē Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs Armands Krauze

Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs Armands Krauze: “Eiropas Savienības (ES) valsts Čehija var, bet mēs atkal nevaram. Ir ES valstis, kuras neskatoties uz to, ka ir vienoti spēles noteikumi, meklē risinājumus, lai atbalstītu vietējos ražotājus un pārstrādātājus, nevis skrupulozi izpilda jebkuru Briseles ierēdņa vai politiķa globālo redzējumu par to kas mums visiem jādara. Latvijas zemnieki un pārstrādes uzņēmi gaida, ka arī Latvijas valdība sāks spriest šādās kategorijās un aizstāvēs nacionālos produktus.”